Pon - Pt: 8:00 - 16:00    ul. Tarnobrzeska 47, 39 - 400 Stale
  570 227 222      biuro@g-con.pl

Biuro kontenerowe — wymiary, rodzaje, zalety i cena

przez admin
nowoczesne biura kontenerowe

Wygodne biuro to podstawa i to niezależnie od tego, w jakiego typu branży działamy. W wielu przypadkach ogromną rolę odgrywają jednak koszty budowy biura, a także czas potrzebny na jego postawienie. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się kontenery biurowe. Takie gotowe konstrukcje są nie tylko tańszym rozwiązaniem, ale również zapewniają swoim właścicielom pełną mobilność, co bywa niezwykle ważną zaletą. Sprawdź, jakie cechy powinny mieć nowoczesne biura kontenerowe.

 

Czym cechuje się biuro kontenerowe od firmy G-CON?

Biuro z kontenera musi być trwałe i w pełni funkcjonalne, a także powinno nam zapewniać pełen komfort pracy. Dlatego też kontenery oferowane przez G-CON to solidne konstrukcje ramowe wyprodukowane przy użyciu nowoczesnych technologii i najlepszych dostępnych materiałów. Dzięki temu mamy pewność, iż każde biuro kontenerowe to stabilna konstrukcja. Posłuży ona jej użytkownikom w doskonałym stanie przez wiele lat.

Dbając o potrzeby naszych klientów, stworzyliśmy również całą gamę różnych modeli kontenerów biurowych. Są to więc zarówno przestrzenne konstrukcje typu studio, jak i biura w kontenerach wyposażone w aneksy kuchenne oraz sanitarne. Konstrukcje G-CON mają ponadto podłączenia do sieci energetycznej, ogrzewanie i oświetlenie, ale mogą też zostać wyposażone w system wentylacji, klimatyzację i instalacje teleinformatyczne. Zamawiający może również poprosić o umeblowanie takich przestrzeni oraz zdecydować o tym, w których miejscach w takim biurze znajdą się drzwi i okna.

 

Jakie zalety ma biuro kontenerowe?

Wymieniając kluczowe zalety, jakie przedstawiają biura kontenerowe, na pierwszym miejscu należy wymienić mobilność. Tego typu obiekt może być swobodnie przewożony z miejsca na miejsce, a procedura załadowania kontenera na specjalnie przygotowany do tego celu samochód i umieszczenia go w miejscu docelowym trwa kilka chwil. Dzięki wytrzymałej konstrukcji biuro kontener może być eksploatowane nawet w najtrudniejszych warunkach, co dodatkowo zwiększa użyteczność takiego obiektu.

Kolejna istotna cecha to skalowalność. Kontenery biura zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający łączenie ich z innymi obiektami kontenerowymi. Moduł biurowy można połączyć z modułami mieszkalnymi, socjalnymi, handlowymi i magazynowymi, dzięki czemu możliwe jest skupienie całej wykonywanej działalności w jednym miejscu. Można też połączyć biuro z kontenera z innym obiektem biurowym i w ten sposób uzyskać większą powierzchnię. Warto wspomnieć, że kontenery G-CON można łączyć zarówno w poziomie, jak i w pionie. Dzięki temu nawet na małej działce da się uzyskać dużą powierzchnię biurową.

Wymieniając zalety kontenerów biurowych, nie można nie wspomnieć o nowoczesnym wyposażeniu. Wielu osobom biuro z kontenera kojarzy się z rozwiązaniem prowizorycznym, które sprawdzi się wyłącznie w charakterze obiektu tymczasowego. Nic bardziej mylnego. Nowoczesny kontener biuro może być wyposażony właściwie we wszystkie niezbędne funkcje. Klimatyzacja, ogrzewanie, wydajny system wentylacji, nowoczesne oświetlenie LED, instalacje teleinformatyczne – to tylko niektóre z dostępnych możliwości.

Na liście kluczowych zalet biur kontenerowych nie może zabraknąć dwóch kwestii, które są niezwykle ważne z punktu widzenia inwestora – niskiej ceny i krótkiego czasu realizacji inwestycji. W optymistycznym scenariuszu można założyć, że budowa trwałego obiektu budowlanego potrwa przynajmniej kilka miesięcy. Koszt z całą pewnością nie będzie niski, tym bardziej że w toku wykonywania prac budowlanych mogą pojawić się nieprzewidziane sytuacje, które w istotny sposób wpłyną na finalną cenę. Kontenery biurowe są gotowe do użytkowania po kilku tygodniach od chwili złożenia zamówienia, a koszt realizacji inwestycji jest nie tylko znacznie niższy, ale i stały – w tym przypadku nie ma mowy o nieprzewidzianych wydatkach.

 

Jakie są rodzaje biur z kontenera?

Ilu przedsiębiorców, tyle potrzeb. Mając na uwadze fakt, że każda forma działalności gospodarczej rządzi się swoimi prawami, do naszej oferty wprowadziliśmy kilka wariantów obiektów biurowych.

Podstawowym kontenerem w naszej ofercie jest typ Standard. Ten funkcjonalny obiekt doskonale sprawdzi się w roli pomieszczenia biurowego, zaplecza na placu budowy, sklepu, salonu wystawowego, szkoły, przedszkola. To podstawowy zakres wykorzystania tego modelu; należy jednak podkreślić, że ze względu na dużą dowolność w zakresie wykończenia kontener biurowy Standard sprawdzi się także w innych zastosowaniach – Klienci mogą wybrać rodzaj ścian (metalowe lub szklane), liczbę i rozmieszczenie okien oraz drzwi.

Kolejnym obiektem biurowym w naszej ofercie jest Salka. Ten wariant charakteryzuje się dużą przestronnością wnętrza i zwiększoną funkcjonalnością, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko w typowej pracy biurowo-administracyjnej, ale także w innych zastosowaniach. Funkcjonalna Salka może być wykorzystana w roli sali konferencyjnej, szkoleniowej, lekcyjnej, gimnastycznej czy tanecznej. To jeszcze nie wszystko. Ten przemyślany obiekt można przystosować do roli zadaszonego placu zabaw dla dzieci, sali na urodziny i inną imprezę okolicznościową, siłowni.

Listę kontenerów biurowych G-CON zamyka typ Studio. To obiekt przeszklony, który zapewnia niemal nieograniczone możliwości ekspozycyjne. Doskonale sprawdzi się w roli eksponowanego biura na targach i kongresach, obiektu wystawowego i eventowego, pawilonu handlowego czy usługowego.

 

Co może wchodzić w skład wyposażenia kontenera na biuro?

Żadne biuro nie może funkcjonować bez odpowiednich elementów wyposażenia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oferujemy możliwość umeblowania każdego kontenera biurowego. Nasza wiedza i doświadczenie pozwoliły nam dobrać maksymalnie funkcjonalne meble biurowe, które pozwalają w maksymalny sposób wykorzystać powierzchnię kontenerowego biura.

Każde mobilne biuro kontenerowe może być wyposażone w:

  • szafki biurowe,
  • biurka,
  • kontenery pod biurko,
  • krzesła obrotowe,
  • kosze na śmieci.

Oprócz tego oferujemy szereg dodatkowych akcesoriów, które jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność naszych mobilnych biur – wieszaki, ławki, a nawet łóżka (lub same stelaże).

 

Czym jest kontener biurowy z WC?

Dla osób oczekujących maksymalnej funkcjonalności przygotowaliśmy kontener biurowy z WC. To obiekt, który świetnie wpisuje się w specyfikę działalności, polegającej na częstej zmianie lokalizacji. W jednym kontenerze zawarliśmy rozwiązania, które umożliwiają wykonywanie pracy w tymczasowych warunkach, a po godzinach – zapewniają wygodne zakwaterowanie tymczasowe. Kontenery socjalno-biurowe doskonale sprawdzą się m.in. na placach budowy, polach namiotowych i kempingowych. Co niezwykle istotne, obiekt może funkcjonować niezależnie od istniejącej sieci wodno-kanalizacyjnej. Dzięki mobilnym zbiornikom na wodę i nieczystości kontenery biurowe G-CON sprawdzą się dosłownie w każdym miejscu.

Zobacz również: Kontener stróżówka G-CON

 

Ile kosztuje biuro kontenerowe?

Cena kontenera biurowego zależy od wielu różnych czynników. Przede wszystkim chodzi tu o rozmiary poszczególnych modeli. W porównaniu z konstrukcją wykonywaną na indywidualne zamówienie nieco tańszym rozwiązaniem z pewnością będzie gotowe biuro w kontenerze o określonych wymiarach. Sporo zależy też oczywiście od standardu wykończenia biura kontenerowego oraz od jego wyposażenia. Każdy z naszych Klientów może zdecydować o tym, co dokładnie się w nim znajdzie. Naszym celem jest przecież nie tylko sprzedaż kontenerów biurowych, ale też spełnienie wszystkich wymagań zamawiającego, dzięki czemu staną się one komfortowym miejscem pracy.

Niezależnie jednak od tego, z której opcji ostatecznie skorzystamy, należy pamiętać, że biura kontenerowe to wciąż duża oszczędność czasu i pieniędzy, jeśli rozważmy możliwość wybudowania tradycyjnego budynku. Tym bardziej że takie konstrukcje są również w pełni mobilne i – gdy tylko zajdzie taka potrzeba – możemy je przenieść w dowolne miejsce. Jest to niezwykle praktyczne i nowoczesne rozwiązanie, które może zaspokoić potrzeby wielu przedsiębiorców. Warto więc rozważyć możliwość jego wykorzystania, planując otwarcie biura.

Naszym Klientom oferujemy szerokie możliwości w kwestii personalizacji kontenerów biurowych. Mówimy tu nie tylko o różnych standardach wykończenia zewnętrznego i wewnętrznego, ale i o elementach wyposażenia i dodatkowych akcesoriach. To sprawia, że jednoznaczne wskazanie ceny mobilnego biura z WC nie jest możliwe. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym G-CON. Nasi specjaliści odpowiedzą na Państwa pytania i pomogą w wyborze optymalnego wariantu wykończenia i wyposażenia.

 

Biura kontenerowe na wynajem

Firma G-CON ma duże doświadczenie w produkcji doskonałej jakości konstrukcji. Są one stabilne i trwałe, a przy tym w pełni funkcjonalne. Sprzedaż kontenerów biurowych to jednak nie wszystko, czym się zajmujemy. Otwierając się na potrzeby naszych klientów, obecnie oferujemy również wynajem tego typu konstrukcji na krótszy lub dłuższy okres. Jest to idealne wyjście w sytuacji, gdy ktoś uzna, że potrzebne jest mu biuro z kontenerów, ale nie chce lub nie może inwestować w jego zakup. Oczywiście do Państwa dyspozycji oddajemy szereg różnorodnych konstrukcji, które podobnie jak modele na sprzedaż wyróżniają się świetną jakością wykonania. Kontenery zostały również wyposażone w podstawowe elementy jak instalacja elektryczna oraz grzewcza.

Sprawdź: Kontener biurowy typu standard G-CON

 

Klienci pytają – najczęściej zadawane pytania o biura z kontenerów

Czym są biura z kontenerów?

Biura z kontenerów to w pełni samodzielne obiekty, które mają między innymi instalację elektryczną i grzewczą. Można z nich korzystać praktycznie od razu po ich postawieniu w wyznaczonym miejscu. Wystarczy tylko wyposażyć taką przestrzeń w odpowiednie meble i sprzęty, aby mogły pełnić swoją funkcję, zapewniając pracownikom doskonałe warunki do wykonywania ich obowiązków. Co więcej, w ofercie G-CON znaleźć można zarówno standardowe kontenery, jak i te wyposażone dodatkowo w zaplecze kuchenne i sanitarne.

Jakie są wymiary kontenera biurowego z WC?

Kontener biurowy z WC cechuje się wymiarami 2435 × 6055 mm i pod tym względem nie odbiega od standardowego obiektu o przeznaczeniu biurowym. Dzięki przemyślanej aranżacji przestrzeni udało się nam wygospodarować dodatkowe pomieszczenie bez istotnych strat w powierzchni biurowej.

Dlaczego kontenery na biuro cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Przede wszystkim ze względu na wygodę, jaką zapewnia to rozwiązanie. Nie trzeba martwić się projektami, pozwoleniami i kosztami inwestycji związanymi z budową tradycyjnego budynku. Co więcej, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, można zyskać odpowiednią przestrzeń biurową w bardzo krótkim czasie. A do tego jest to biuro mobilne, które może zmieniać swoją lokalizację. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy firma realizuje zlecenia w różnych miejscach.