Kontenery chłodnie G-CON - kontener chłodniczy stacjonarny i mobilny

Strona główna » Kontenery chłodnie G-CON – kontener chłodniczy stacjonarny i mobilny

Kontener chłodniczy to specyficzny rodzaj kontenera modułowego, którego zadaniem jest utrzymanie właściwej temperatury przechowywanych produktów. W naszej ofercie znajdują się izotermy, czyli kontenery izolowane, różnego rodzaju, które dodatkowo możemy dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

Spółka G-CON jest specjalistą w dziedzinie projektowania i produkcji kontenerowych obiektów skalowalnych. Lata doświadczeń sprawiły, że dziś możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości kontenery. Każdy obiekt z naszego portfolio można dostosować do indywidualnych potrzeb i wyposażyć w dodatkowe elementy – jako producent kontenerów, podejmiemy się każdego zadania. Po naszej stronie leży kompleksowa realizacja zamówienia. W praktyce oznacza to, że na naszych barkach spoczywa dosłownie każdy etap wykonywania usługi – od doradztwa w kwestii wyboru najodpowiedniejszego kontenera i wykonania projektu, przez produkcję i transport, aż po montaż obiektu i jego późniejszą obsługę, nie wykreślając z tej listy szeregu usług dodatkowych.

Czym są kontenery chłodnicze?

Chłodnie kontenerowe to doskonałe wsparcie funkcjonowania firm prowadzących działalność sezonową, firm eventowych, campingów czy obiektów wypoczynkowych. Tego typu obiekty służą chłodzeniu i utrzymywaniu niskiej temperatury produktów, które wymagają magazynowania i transportu w specyficznych warunkach. Podstawowe izotermy osiągają ten efekt dzięki warstwowej konstrukcji ścian. Kontener chłodnia z agregatem umożliwia natomiast magazynowanie nawet tych produktów, które wcześniej nie zostały schłodzone. W tym przypadku, możliwa jest też precyzyjna regulacja panującej wewnątrz temperatury.

SZEROKI WYBÓR kontenerów chłodniczych

 • standardowy kontener chłodniczy 2435×6055 mm
 • kontener chłodnia z agregatem lub bez
 • niestandardowy kontener o wymiarach dostosowanych pod klienta
 • kontener chłodniczy z windą 
 • chłodnia kontenerowa mobilna lub stacjonarna

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór wymiarów kontenerów chłodniczych, w zależności od potrzeb klienta. W razie jakichkolwiek pytań nasz dział handlowy jest do pełnej dyspozycji.

Jak duży jest kontener chłodniczy? Wymiary standardowego obiektu to 2435×6055 mm. Mały kontener chłodnia doskonale sprawdzi się na ograniczonej przestrzeni lub jako część większego obiektu skalowalnego. Jeżeli potrzeby odbiorcy wykraczają poza standardowe możliwości przechowywania, bez problemu zaprojektujemy, wykonamy i zainstalujemy większy kontener z chłodnią, który pod względem właściwości izolacyjnych nie będzie odbiegał od możliwości oferowanych przez standardowy model.

Na życzenie klienta, kontener może być wyposażony w elementy ułatwiające załadunek produktów. Kontener chłodnia z windą sprawdzi się w sytuacji, w której obiekt ustawiony jest na podwyższeniu lub pełni funkcję transportową. Zobacz również pozostałe kontenery magazynowe.

WYKONANIE chłodni kontenerowej

 • rama z wysokiej jakości stali
 • warstwowa izolacja termiczna
 • możliwość zastosowania agregatu
 • bardzo wytrzymała konstrukcja

Kontenery chłodnicze firmy G-CON wykonane są z najwyższej jakości materiałów, a warstwowe wykończenie ścian, podłogi i sufitu pozwala osiągnąć izolację termiczną, gwarantującą utrzymanie odpowiedniej temperatury dostosowanej do przechowywanych produktów, nawet bez agregatu. Kontener chłodnia z agregatem sprawdzi się natomiast w jeszcze szerszej palecie zastosowań, nawet jako kontener mroźniczy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi klienci przedstawiają różne potrzeby. Mając to na uwadze, w naszej ofercie znajdują się obiekty do zastosowań stacjonarnych, jak i wersje dostosowane do transportu produktów wymagających utrzymania niskiej temperatury. Kontener chłodniczy stacjonarny stanowi idealny wybór dla firm, które prowadzą swoją działalność w ściśle wyznaczonym obszarze. Z kolei mobilny kontener chłodniczy może być łatwo transportowany z miejsca na miejsce. Wytrzymała konstrukcja obiektu przekłada się na niebywałą wytrzymałość. Nawet wielokrotne przewożenie kontenera z miejsca na miejsce nie będzie miało negatywnego wpływu na jego trwałość i właściwości izolacyjne.

Kontenery chłodnicze G-CON - ZALETY

 • autorska rama z wysokogatunkowej stali
 • modułowa konstrukcja
 • możliwość dokupienia zabezpieczeń antywłamaniowych

Każdy obiekt sygnowany przez G-CON charakteryzuje się perfekcyjnym wykonaniem i zastosowaniem najlepszych materiałów. Zdajemy sobie sprawę, że kontenery chłodnicze często muszą pracować w wyjątkowo trudnych warunkach. Mając to na uwadze, nasze chłodnie kontenerowe tworzymy w oparciu o wytrzymałą ramę. To nasz autorski element, wykonany z wysokogatunkowej stali. Nie sięgamy po gotowe rozwiązania, przez które finalny produkt byłby budowany z uwzględnieniem wielu kompromisów. Rama została opracowana w taki sposób, by mogła zagwarantować optymalne wykorzystanie wewnętrznej przestrzeni. Jednocześnie element ten charakteryzuje się ponadprzeciętną odpornością, dzięki czemu kontenery chłodnicze z łatwością wytrzymują trudy transportu i mogą być ustawiane nawet na nierównej powierzchni.

Chłodnie kontenerowe znajdujące się w naszej ofercie są gotowe do użytkowania od razu po zainstalowaniu obiektu w miejscu docelowym. Co więcej, modułowa konstrukcja sprawia, że mogą być ekspresowo rozbudowane o kolejne elementy. Zalety tego rozwiązania są wręcz nieocenione. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której rozwój firmy wymusza zwiększenie powierzchni magazynowej, służącej przechowywaniu produktów wymagających utrzymania niskiej temperatury. W takiej sytuacji, do kontenera wystarczy dołączyć kolejne moduły, tworząc w ten sposób funkcjonalny i estetyczny obiekt skalowalny. Poszczególne moduły mogą być łączone pionowo lub szeregowo.

Istnieje możliwość wyposażenia kontenera w zabezpieczenia antywłamaniowe. Takie rozwiązanie sprawdzi się w każdej sytuacji, także gdy obiekt ma być ustawiony na placu bez dozoru.

Kontener chłodniczy - ZASTOSOWANIE

Kontenery chłodnicze to profesjonalne rozwiązanie do przechowywania i transportowania produktów spożywczych oraz wszystkich towarów wrażliwych na zmianę temperatury. Ich mobilność pozwala na szybkie i prosty transport, dzięki czemu doskonale sprawdzają się również w zastosowaniach wojskowych.

Kontenery izotermiczne doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie utrzymanie odpowiedniej temperatury przechowywanych produktów jest absolutną koniecznością. Stanowią istotne wsparcie dla branży gastronomicznej, eventowej, produkcyjnej, handlowej, campingowej i wypoczynkowej. Tego typu obiekty mogą też wspierać działalność hobbistyczną – kontenery chłodnicze dla myśliwych stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem.