Sterylizator powietrza C-CON

Strona główna » Sterylizator powietrza UV-C firmy G-CON – Skuteczna sterylizacja pomieszczeń

Skuteczna sterylizacja pomieszczeń biurowych i mieszkalnych

W czasach pandemii bardzo ważne jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa osobom przebywającym w zamkniętych pomieszczeniach. Skutecznym sposobem będzie zamontowanie w nich opraw UV-C do sterylizacji powierzchni. Nasz sterylizator powietrza posiadaj bakterio- i wirusobójcze źródło światła T8, które realnie podnosi ochronę przed jednostkami chorobotwórczymi i sprawia, że dezynfekcja antywirusowa pomieszczeń po koronawirusie przebiega w sposób skuteczny i wydajny.

purelight flow

Sterylizator powietrza G-CON - Zalety

  • Skuteczność – promieniowanie UV-C jest najefektywniejszą metodą dezynfekcji. Likwiduje nawet do 99,9% bakterii i wirusów, które znajdują się na powierzchniach i w pomieszczeniu.
  • Bezpieczeństwo – dzięki zastosowaniu bezpiecznej osłony emitowanego światła i wymuszeniu obiegu powietrza, oprawa UV-C może być używane w pomieszczeniach z ludźmi.
  • Łatwy montaż natynkowy – oprawa jest kompaktowa i montuje się ją jak klasyczną oprawę oświetleniową.
  • Szybkość działania – urządzenie w ciągu godziny może oczyścić aż 40m2!
  • Szerokie zastosowanie – oprawa UV-C świetnie sprawdzi się na pierwszej linii frontu walki z wirusem: szpitale, laboratoria, przychodnie. Można ją również wykorzystać między innymi w: hotelach pracowniczych, zewnętrznych biurach jednostek samorządu terytorialnego czy szatniach tymczasowych. Co więcej, prezentowane urządzenie współgra z każdym kontenerem dostępnym w naszej ofercie.

Potrzebujesz skutecznej dezynfekcji pomieszczeń?

Skontaktuj się z nami! Konsultanci G-con doradzą Ci gdzie i w jaki sposób zamontować oprawy UV-C. Pamiętaj, sterylizator powietrza może usunąć aż do 99,9% bakterii i wirusów z każdego rodzaju powierzchni.

a. Montaż:

natynkowy, przy pomocy uchwytów (w komplecie)

b. Obudowa:

blacha stalowa nierdzewna (inox), blacha stalowa malowana proszkowo (biały)

c. Kolor:

biały

a. Zasilanie:

220-240V 50/60Hz

b. Zawiera źródło światła:

tak

c. Statecznik:

HF

d. Źródło światła:

T8 G13

e. Przyłącze elektryczne:

przewód 3-żyłowy o długości 1,8 m ze złączem UNISCHUKO

a. Zasilanie:

220-240V 50/60Hz

b. Zawiera źródło światła:

tak

c. Statecznik:

HF

d. Źródło światła:

T8 G13

e. Przyłącze elektryczne:

przewód 3-żyłowy o długości 1,8 m ze złączem UNISCHUKO

a. Zakres temperatury pracy:

0˚C … +35˚C

b. Informacje dodatkowe:

Zalecana wysokość montażu oprawy od

2,1 m do 2,5 m.

c. Wydajność oprawy:

40m3/h

Klienci pytają, o sterylizator powietrza G-CON

Ile kosztuje dezynfekcja pomieszczenia?

Koszt usługi, jaką jest sterylizacja pomieszczeń, zależy od wielu czynników, w tym od powierzchni, która ma być poddana procesowi odkażania. Aby móc poznać koszt odkażania promieniami UV, w pierwszej kolejności należy określić podstawowe parametry zamówienia.

Na czym polega sterylizacja pomieszczeń?

Skuteczna sterylizacja powietrza i powierzchni wymaga zastosowania odpowiedniej technologii. Największą skuteczność wykazuje odkażanie promieniami UV-C. Pod tą nazwą kryje się ultrafiolet o pasmie, które pozostaje niewidoczne dla ludzkiego oka. To właśnie w tym zakresie światło UV wykazuje najsilniejsze właściwości biobójcze.

Dezynfekcja UV - ile czasu?

Sterylizacja pomieszczeń powinna odbywać się tak długo, jak zostało to przewidziane w instrukcji obsługi urządzenia. Niektóre sterylizatory usuwają groźne mikroorganizmy już po kilkudziesięciu minutach, inne potrzebują na to kilkunastu godzin. Nasze urządzenia charakteryzują się wydajnością na poziomie 40 m3/h, co znacząco skraca czas trwania procedury, bez względu na to, czy wykonywana jest sterylizacja w gastronomii, w domu czy w innych warunkach.

Jak działa sterylizator UV?

Zastosowanie promieniowania ultrafioletowego doprowadza do wystąpienia zmian w strukturze DNA mikroorganizmów. W tym procesie mamy do czynienia z pochłanianiem energii promieni ultrafioletowych przez białka cytoplazmatyczne i kwasy nukleinowe. W ten sposób zachodzą zmiany, w następstwie których dochodzi do wyzwolenia reakcji chemicznej, która całkowicie unieszkodliwia bakterie, wirusy i inne drobnoustroje. W praktyce oznacza to, że sterylizator UV-C do toalety i każdego innego pomieszczenia, jest w stanie usunąć do 99,9 proc. mikroorganizmów.

Jaki sterylizator UV wybrać?

Sterylizacja pomieszczeń biurowych, szpitalnych, inwestorskich, mieszkalnych, hotelowych, gospodarczych, w szkole i w przedszkolu lampami UV pozwala zabić 99,9 procent drobnoustrojów chorobotwórczych. Aby można było mówić o tak dużej skuteczności, do odkażania pomieszczeń musi być wykorzystane promieniowanie ultrafioletowe generowane przez odpowiednie lampy.

Odkażanie pomieszczeń najlepiej realizować przy użyciu świetlówek emitujących światło UV-C, które najskuteczniej likwiduje bakterie, wirusy, pleśń i grzyby. Warto zdecydować się na model bezpieczny, który jest wyposażony w osłonę emitowanego światła i wymusza nieustanny obieg powietrza. To sprawia, że dezynfekcja pomieszczeń może być wykonana nawet wówczas, gdy w środku przebywają ludzie.

Warto zdecydować się na model, przy użyciu którego możliwa jest automatyczna dezynfekcja pomieszczeń. Możliwość zaprogramowania pracy sterylizatora znacząco zwiększa komfort użytkowania urządzenia.