FAQ - pytania i odpowiedzi na temat kontenerów

Jak łączyć kontenery?

Kontenery to podstawowa jednostka w budownictwie modułowym. Ich solidna konstrukcja oparta na stalowych ramach pozwala na tworzenie systemów złożonych z wielu obiektów. Można je łączyć zarówno szeregowo, jak i piętrowo. W przypadku konstrukcji pionowych niezbędne jest wykorzystanie schodów. Ważną zaletą kontenerów jest możliwość łączenia różniących się funkcjonalnie jednostek, dzięki czemu stworzony w ten sposób obiekt modułowy posiada wszystkie potrzebne użytkownikom udogodnienia. Co więcej, to klient decyduje, jakie moduły będą mu potrzebne. W efekcie istnieje możliwość łączenia ze sobą kontenerów biurowych, standardowych i sanitarnych.

Czy istnieją ograniczenia w zakresie wielkości obiektów modułowych?

Wszystkie konstrukcje modułowe mogą składać się z nieograniczonej liczby kontenerów. Limitem jest powierzchnia, na której muszą być postawione. Co więcej, możliwość łączenia ich w systemie szeregowym lub pionowym dodatkowo pozwala zwielokrotnić liczbę wykorzystanych kontenerów.

Czy zakup kontenera się opłaca?

Budowa kontenera jest znacznie tańsza niż budynku o podobnych funkcjach i parametrach. Co więcej, trwa ona krócej, a dostarczony obiekt zaraz po dowiezieniu na miejsce wskazane przez klienta i podłączeniu do sieci energetycznej, ewentualnie wodno-kanalizacyjnej czy teleinformatycznej, od razu nadaje się do użytkowania.

Dodatkowym atutem zastosowania kontenerów jest ich mobilność – mogą one pełnić swoją funkcję w różnych miejscach, a właściciel może je przenosić tam, gdzie w danym momencie jest na nie zapotrzebowanie. Ponadto obiekt, kiedy przestaje być potrzebny, może być odsprzedany na rynku wtórnym, co także obniża ostateczne koszty jego zakupu.

Jakie wyposażenie oferuje G-CON?

Kontenery standardowo wyposażone są w:

  • podłączenie do sieci energetycznej,
  • system ogrzewania,
  • system oświetlenia.

W przypadku kontenerów sanitarnych i tych z zapleczem socjalnym (kuchnią) konieczne jest przyłącze wodno-kanalizacyjne. Ponadto, w przypadku modułów biurowych, handlowych czy wystawienniczych klienci często decydują się na instalację systemu teleinformatycznego. W naszej ofercie znajdą Państwo także możliwość podłączenia systemu klimatyzacji i wentylacji.
W zakresie wyposażenia wnętrz oferujemy szeroki wybór umeblowania biurowego, szaf, łóżek czy wieszaków. W zakresie wyposażenia kontenerów sanitarnych i socjalnych proponujemy asortyment urządzeń i akcesoriów różnych producentów, wśród których każdy klient znajdzie wyposażenie dopasowane do swoich potrzeb.

Jak rozwiązać problem kontenera sanitarnego przy braku dostępu do kanalizacji?

Każdy kontener sanitarny, niezależnie od wielkości, musi posiadać system doprowadzający wodę i odprowadzający ścieki. Produkujemy moduły wyposażone w standardowe przyłącze wodno-kanalizacyjne, które można podłączyć do funkcjonującej sieci publicznej. W przypadku, kiedy kontener posadowiony jest w miejscu, gdzie nie istnieje taka sieć lub nie ma możliwości podłączenia się do niej, oferujemy usługę wynajmu zbiorników na wodę i fekalia, które rozwiązują problem dostarczania wody i odprowadzenia nieczystości.