FAQ - pytania i odpowiedzi na temat kontenerów

Kontener to podstawowa jednostka w budownictwie modułowym. Ich solidna konstrukcja oparta na stalowych ramach pozwala na tworzenie systemów złożonych z wielu obiektów. Można je łączyć zarówno szeregowo, jak i piętrowo. W przypadku konstrukcji pionowych niezbędne jest wykorzystanie stosowanych schodów. Ważną zaletą kontenerów jest możliwość łączenia różniących się funkcjonalnie jednostek, dzięki czemu stworzony w ten sposób obiekt modułowy posiada wszystkie potrzebne użytkownikom udogodnienia. Co więcej, to klient decyduje, jakie moduły będą mu potrzebne. W efekcie istnieje możliwość łączenia ze sobą kontenerów biurowych, standardowych i sanitarnych.
Wszystkie konstrukcje modułowe mogą składać się z nieograniczonej liczby kontenerów. Limitem jest powierzchnia, na której muszą być postawione. Co więcej, możliwość łączenia ich w systemie szeregowym lub pionowym dodatkowo pozwala zwielokrotnić liczbę wykorzystanych kontenerów.

Tak. Budowa kontenera jest znacznie tańsza, niż budynku o podobnych funkcjach i parametrach. Co więcej, trwa ona krócej, a dostarczony obiekt zaraz po dowiezieniu na miejsce wskazane przez klienta i podłączeniu do sieci energetycznej, ewentualnie wodno-kanalizacyjnej czy teleinformatycznej od razu nadaje się do użytkowania.
Dodatkowym atutem zastosowania kontenerów jest ich mobilność – mogą one pełnić swoją funkcję w różnych miejscach, a właściciel może je przenosić tam, gdzie w danym momencie jest na nie zapotrzebowanie. Ponadto, obiekt, kiedy przestaje być potrzebny, może być odsprzedany na rynku wtórnym, co także obniża finalne koszty jego zakupu.

Kontenery standardowo wyposażone są w:
● podłączenie do sieci energetycznej,
● system oświetlenia,
● system ogrzewania.
W przypadku kontenerów sanitarnych i tych z zapleczem socjalnym (kuchnią) konieczne jest przyłącze wodno-kanalizacyjne. Ponadto, w przypadku modułów biurowych, handlowych czy wystawienniczych klienci często decydują się na instalację systemu teleinformatycznego. W naszej ofercie znajdą Państwo także możliwość podłączenia systemu klimatyzacji i wentylacji.
W zakresie wyposażenia wnętrz oferujemy szeroki wybór umeblowania biurowego, szaf, łóżek czy wieszaków. W zakresie wyposażenia kontenerów sanitarnych i socjalnych proponujemy asortyment urządzeń i akcesoriów różnych producentów, wśród których każdy klient znajdzie wyposażenie dopasowane do swoich potrzeb.
Każdy kontener sanitarny, niezależnie od wielkości, musi posiadać system doprowadzający wodę i odprowadzający ścieki. Produkujemy moduły wyposażone w standardowe przyłącze wodno-kanalizacyjne, które można podłączyć do funkcjonującej sieci publicznej. W przypadku, kiedy kontener posadowiony jest w miejscu, gdzie nie istnieje taka sieć, lub nie ma możliwości podłączenia się do niej, oferujemy usługę wynajmu zbiorników na wodę i fekalia, które rozwiązują problem dostarczania wody i odprowadzenia nieczystości.