Kontenery sanitarne G-CON - kup nowy kontener sanitarny ze zbiornikiem

Strona główna » Kontenery sanitarne G-CON – nowy kontener sanitarny ze zbiornikiem

Czym są kontenery sanitarne?

Kontener sanitarny stanowi rozwiązanie wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zapewnienia kompleksowego zaplecza sanitarnego w krótkim czasie, a więc na placach budów, na imprezach masowych, a także w parkach rozrywki.

Kontenery z aneksem sanitarnym są tymczasowymi łazienkami lub umywalniami, które są wyposażone w odpowiednie sanitariaty, a zatem umywalki, ubikacje i prysznice. Ponadto posiadają też pełną instalację wodną oraz kanalizacyjną, podgrzewacze wody, grzejniki, oświetlenie oraz udogodnienia dla niepełnosprawnych. Tam, gdzie jest to niezbędne można również postawić kontener ze zbiornikiem na fekalia.

Polecamy szeroki wybór kontenerów z aneksem sanitarnym o różnych konfiguracjach o wymiarach standardowych wynoszących 2435 x 6055mm. Co więcej, jako producent posiadamy możliwość tworzenia kontenerów o niestandardowych rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowań klientów.

Kontenery sanitarne - OFERTA

kontener z podziałem na część damską i męską wyposażony w toalety, umywalki, pisuar

kontener sanitarny wyposażony w prysznice, umywalki oraz elektryczny podgrzewacz wody

kontener łączący w sobie kompleksowe funkcje sanitarne z zapleczem socjalnym

pełne zaplecze sanitarne, w tym toalety, pisuary, prysznice, umywalki i podgrzewacz wody

mniejsza i kompaktowa wersja kontenera kombi zapewniająca zaplecze sanitarne

Kontener sanitarny - ZASTOSOWANIE

 • place budowy
 • imprezy masowe
 • kempingi
 • obozy dla dzieci i młodzieży 
 • miejsca publiczne
 • odkryte baseny

Zapewnienie zaplecza sanitarno-higienicznego jest warunkiem, który musi zostać spełniony na placach budowy, ale również podczas imprez masowych, takie zaplecze musi bezwzględnie znajdować się na kempingach czy na letnich obozach dla młodzieży. Nawet przy placach zabaw dla dzieci oraz na terenie odkrytych basenów bądź kąpielisk winno funkcjonować miejsce, w którym odwiedzający mogą załatwić potrzeby fizjologiczne oraz odświeżyć się.

We wszystkich zatem obiektach użyteczności publicznej, jakie znajdują się na otwartym terenie doskonale sprawdzają się kontenery sanitarne, chociaż ich zastosowanie może być jeszcze szersze, w zależności od posiadanych przez nie udogodnień.

Kontener sanitarny - ZALETY

 • łatwość instalacji
 • niska cena
 • możliwość podpięcia pod kanalizację lub zastosowanie zbiorników na fekalia
 • modułowa konstrukcja
 • standardowe wymiary
 • wysoka jakość wykonania

Do zalet kontenerów sanitarnych należy łatwość ich instalacji w wybranym przez klienta miejscu, a także niewielki koszt w porównaniu z budową tradycyjnego budynku, w którym mieści się zaplecze sanitarne. Te mobilne obiekty mogą być posadowione w miejscach z dostępem do wodociągów i kanalizacji lub w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia do wody bieżącej i systemu odbioru ścieków. W tym celu proponujemy wynajem zbiorników na wodę i zbiorników bezodpływowych na fekalia, dzięki którym zyskamy kontener sanitarny z szambem.

Kontenery sanitarne mogą funkcjonować samodzielnie lub stanowić część większej całości, złożonej z innych kontenerów, na przykład biurowych. Umożliwiają to standaryzowane wymiary obiektów. Odpowiednia jakość wykonania, wykorzystane materiały oraz odpowiednia izolacja ścian, podłogi i sufitu sprawiają, iż mogą być one wykorzystywane w każdych warunkach klimatycznych.

Kontenery sanitarne charakteryzują się budową opartą o ramową konstrukcję stalową. Zapewnia ona obiektom odpowiednią trwałość i stabilność. Dzięki niej mogą być one wielokrotnie przenoszone bez niebezpieczeństwa uszkodzenia konstrukcji.

kontener damsko meski 1

URZĄDZENIE kontenera sanitarnego

Kontenery sanitarne mogą zostać tak zaprojektowane, by odpowiadały potrzebom klientów. Można w nich wyodrębnić osobną przestrzeń dla kobiet i mężczyzn, czy wyposażyć w oddzielną toaletę, przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Mogą być także wyposażone w dodatkowe udogodnienia, jak wentylacja oraz klimatyzacja.

Każdy kontener sanitarny w standardzie wyposażony jest w system przyłączenia do sieci energetycznej, wodnej i kanalizacyjnej. Posiada oświetlenie, ogrzewanie i w przypadku kontenerów z prysznicami elektryczny podgrzewacz wody. Wykorzystane materiały pozwalają na łatwe i skuteczne utrzymanie obiektu w czystości.

Klienci pytają, o kontener sanitarny

Czy postawienie kontenera wymaga pozwolenia na budowę?

Użytkowe kontenery sanitarne mają szerokie zastosowanie. Bardzo często przeznacza się je chociażby na budowę, gdzie zwykle przydaje się taki kontener z węzłem sanitarnym premium, zarówno dla pracowników budowlanych, jak i biurowych. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na mały, czy duży kontener sanitarny na działkę, pozwolenie na budowę nie jest konieczne, pod warunkiem, że traktujemy go jako zabudowanie tymczasowe.

Czym musi się zatem charakteryzować nasz kontener sanitarny, aby spełniał warunki tymczasowości? Przede wszystkim powinien być przeznaczony do użytkowania przez z góry określony okres czasu. Prawo mówi w tym przypadku o tym, że takie kontenery sanitarne powinny zostać rozebrane w ciągu 120 dni albo przeniesione w inne miejsce. Wystarczy więc, że po tym czasie nasz kontener socjalny z WC czy z prysznicem albo toalety kontenerowe zostaną przeniesione w inną część działki. Co również bardzo istotne i właściwie oczywiste, wykorzystywany przez nas kontener sanitarny nie może być też trwale połączony z gruntem.