Kontenery sanitarne

Kontenery sanitarne stanowią rozwiązanie wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zapewnienia kompleksowego zaplecza sanitarnego w krótkim czasie, a więc na placach budów, na imprezach masowych, a także w parkach rozrywki.

Są one tymczasowymi łazienkami lub umywalniami, które są wyposażone w odpowiednie sanitariaty, a zatem umywalki, ubikacje i prysznice. Ponadto posiadają też pełną instalację wodną oraz kanalizacyjną, podgrzewacze wody, grzejniki oraz oświetlenie.

Polecamy szeroki wybór kontenerów sanitarnych o różnych konfiguracjach o wymiarach standardowych wynoszących 2435 x 6055mm. Co więcej, jako producent posiadamy możliwość tworzenia kontenerów o niestandardowych rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowań klientów.

kontener sanitarny prysznicowy

Oferta kontenerów sanitarnych

Kontener sanitarny damsko-męski

kontener damsko meski

kontener z podziałem na część damską i męską wyposażony w toalety, umywalki, pisuar

Kontener prysznicowy

kontener sanitarny prysznicowy

kontener sanitarny wyposażony w prysznice, umywalki oraz elektryczny podgrzewacz wody

Kontener sanitarny z kuchnią

kontener sanitarny prysznicowy

kontener łączący w sobie kompleksowe funkcje sanitarne z zapleczem socjalnym

Kontener
kombi

kontener kombi

pełne zaplecze sanitarne, w tym toalety, pisuary, prysznice, umywalki i podgrzewacz wody

Kontener małe kombi

kontner male kombi

mniejsza i kompaktowa wersja kontenera kombi zapewniająca zaplecze sanitarne

Galeria kontenerów

Zalety kontenerów sanitarnych

Do zalet kontenerów sanitarnych należy łatwość ich instalacji w wybranym przez klienta miejscu, a także niewielki koszt w porównaniu z budową tradycyjnego budynku, w którym mieści się zaplecze sanitarne. Te mobilne obiekty mogą być posadowione w miejscach z dostępem do wodociągów i kanalizacji lub w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia do wody bieżącej i systemu odbioru ścieków. W tym celu proponujemy wynajem zbiorników na wodę i zbiorników bezodpływowych na fekalia.

Kontenery sanitarne mogą funkcjonować samodzielnie lub stanowić część większej całości, złożonej z innych kontenerów, na przykład biurowych. Umożliwiają to standaryzowane wymiary obiektów. Odpowiednia jakość wykonania, wykorzystane materiały oraz odpowiednia izolacja ścian, podłogi i sufitu sprawiają, iż mogą być one wykorzystywane w każdych warunkach klimatycznych.

Kontenery sanitarne charakteryzują się budową opartą o ramową konstrukcję stalową. Zapewnia ona obiektom odpowiednią trwałość i stabilność. Dzięki niej mogą być one wielokrotnie przenoszone bez niebezpieczeństwa uszkodzenia konstrukcji.

Urządzenie kontenera sanitarnego

Kontenery sanitarne mogą zostać tak zaprojektowane, by odpowiadały potrzebom klientów. Można w nich wyodrębnić osobną przestrzeń dla kobiet i mężczyzn, czy wyposażyć w oddzielną toaletę, przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Mogą być także wyposażone w dodatkowe udogodnienia, jak wentylacja oraz klimatyzacja.

Każdy kontener sanitarny w standardzie wyposażony jest w system przyłączenia do sieci energetycznej, wodnej i kanalizacyjnej. Posiada oświetlenie, ogrzewanie i w przypadku kontenerów z prysznicami elektryczny podgrzewacz wody. Wykorzystane materiały pozwalają na łatwe i skuteczne utrzymanie obiektu w czystości.

Zastosowanie kontenerów sanitarnych

Zapewnienie zaplecza sanitarno-higienicznego jest warunkiem, który musi zostać spełniony na placach budowy, ale również podczas imprez masowych, takie zaplecze musi bezwzględnie znajdować się na kempingach czy na letnich obozach dla młodzieży. Nawet przy placach zabaw dla dzieci oraz na terenie odkrytych basenów bądź kąpielisk winno funkcjonować miejsce, w którym odwiedzający mogą załatwić potrzeby fizjologiczne oraz odświeżyć się.

We wszystkich zatem obiektach użyteczności publicznej, jakie znajdują się na otwartym terenie doskonale sprawdzają się kontenery sanitarne, chociaż ich zastosowanie może być jeszcze szersze, w zależności od posiadanych przez nie udogodnień.