Kontenery sanitarne G-CON - kup nowy kontener sanitarny ze zbiornikiem

Strona główna » Kontenery sanitarne G-CON – nowy kontener sanitarny ze zbiornikiem

Kontenery sanitarne G-CON – nowy kontener sanitarny ze zbiornikiem

Kontener sanitarny stanowi rozwiązanie wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zapewnienia kompleksowego zaplecza sanitarnego w krótkim czasie, a więc: na placach budów, na imprezach masowych, a także w parkach rozrywki.

 

Kontenery z aneksem sanitarnym są tymczasowymi łazienkami lub umywalniami, które są wyposażone w odpowiednie sanitariaty, a zatem umywalki, ubikacje i prysznice. Ponadto posiadają też pełną instalację wodną oraz kanalizacyjną, podgrzewacze wody, grzejniki, oświetlenie oraz udogodnienia dla niepełnosprawnych. Tam, gdzie jest to niezbędne, można również postawić kontener ze zbiornikiem na fekalia.

Kontenery sanitarne – oferta

Polecamy szeroki wybór kontenerów z aneksem sanitarnym o różnych konfiguracjach, o wymiarach standardowych wynoszących 2435 x 6055 mm. Co więcej, jako producent mamy możliwość tworzenia kontenerów o niestandardowych rozmiarach dostosowanych do potrzeb klientów.

 

kontener z podziałem na część damską i męską wyposażony w toalety, umywalki, pisuar

kontener sanitarny wyposażony w prysznice, umywalki oraz elektryczny podgrzewacz wody

kontener łączący w sobie kompleksowe funkcje sanitarne z zapleczem socjalnym

pełne zaplecze sanitarne, w tym toalety, pisuary, prysznice, umywalki i podgrzewacz wody

mniejsza i kompaktowa wersja kontenera kombi zapewniająca zaplecze sanitarne

Kontener sanitarny – zalety

 • Łatwość instalacji – kontenery sanitarne charakteryzują się prostą i szybką instalacją, co przekłada się na oszczędność czasu i zasobów podczas przygotowywania miejsc użytkowych.
 • Koszt – stosunkowo niska cena w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań budowlanych czyni je ekonomicznym wyborem.
 • Możliwość podpięcia pod kanalizację lub zastosowanie zbiorników na fekalia – te mobilne obiekty mogą być posadowione w miejscach z dostępem do wodociągów i kanalizacji lub tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do wody bieżącej i systemu odbioru ścieków. W tym celu proponujemy wynajem zbiorników na wodę i zbiorników bezodpływowych na fekalia, dzięki którym zyskamy kontener sanitarny z szambem.
 • Modułowość – dzięki modułowej konstrukcji można łatwo dostosować kontenery sanitarne do konkretnych potrzeb, dodając lub usuwając moduły, co pozwala na elastyczne zarządzanie przestrzenią.
 • Standardowe wymiary – obiekty te mogą funkcjonować samodzielnie lub stanowić część większej całości złożonej z innych kontenerów (na przykład biurowych), w różnych lokalizacjach, co zwiększa ich wszechstronność i dostępność.
 • Wysoka jakość wykonania – kontenery sanitarne są budowane z trwałych materiałów i cechują się solidnym wykonaniem, stabilnością, co przekłada się na ich długotrwałość i niezawodność w użytkowaniu; mogą być one wykorzystywane w każdych warunkach klimatycznych i wielokrotnie przenoszone bez ryzyka uszkodzenia konstrukcji.
 •  

Kontener sanitarny – zastosowanie

Zapewnienie zaplecza sanitarno-higienicznego jest warunkiem, który musi zostać spełniony w miejscach takich jak:

 • place budowy,
 • imprezy masowe,
 • kempingi,
 • obozy dla dzieci i młodzieży,
 • miejsca publiczne,
 • odkryte baseny.

We wszystkich zatem obiektach użyteczności publicznej, jakie znajdują się na otwartym terenie, doskonale sprawdzają się kontenery sanitarne, chociaż ich zastosowanie może być jeszcze szersze, w zależności od posiadanych przez nie udogodnień.

kontener damsko meski 1

Kontener sanitarny – wyposażenie

Kontenery sanitarne mogą zostać tak zaprojektowane, by odpowiadały potrzebom klientów. Można w nich wyodrębnić osobną przestrzeń dla kobiet i mężczyzn, czy wyposażyć w oddzielną toaletę, przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Mogą być także wyposażone w dodatkowe udogodnienia takie jak wentylacja oraz klimatyzacja.

 

Każdy kontener sanitarny w standardzie:

 • wyposażony jest w system przyłączenia do sieci energetycznej, wodnej i kanalizacyjnej,
 • posiada oświetlenie, ogrzewanie,
 • w przypadku kontenerów z prysznicami elektryczny wyposażony jest w podgrzewacz wody.

 

Wykorzystane materiały pozwalają na łatwe i skuteczne utrzymanie obiektu w czystości.

 

Kontener sanitarny – wymiary

 • Standardowe wymiary: 2435 x 6055 mm.

Nasi klienci pytają

Czy postawienie kontenera wymaga pozwolenia na budowę?

Użytkowe kontenery sanitarne mają szerokie zastosowanie. Bardzo często przeznacza się je chociażby na budowę, gdzie zwykle przydaje się taki kontener z węzłem sanitarnym premium, zarówno dla pracowników budowlanych, jak i biurowych. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na mały, czy duży kontener sanitarny na działkę, pozwolenie na budowę nie jest konieczne, pod warunkiem że traktujemy go jako zabudowanie tymczasowe.

Czym musi się zatem charakteryzować kontener sanitarny, aby spełniał warunki tymczasowości?

Przede wszystkim powinien być przeznaczony do użytkowania przez z góry określony czas. Prawo mówi w tym przypadku o tym, że takie kontenery sanitarne powinny zostać rozebrane w ciągu 120 dni albo przeniesione w inne miejsce. Wystarczy więc, że po tym czasie nasz kontener socjalny z WC czy z prysznicem albo toalety kontenerowe zostaną przeniesione w inną część działki. Co również bardzo istotne i właściwie oczywiste, wykorzystywany przez nas kontener sanitarny nie może być też trwale połączony z gruntem.

Jakie dodatkowe usługi i wyposażenie można zamówić w kontenerach sanitarnych?

W G-CON oferujemy różnorodne opcje dostosowania kontenerów sanitarnych do konkretnych wymagań. Możemy dostarczyć dodatkowe elementy takie jak klimatyzacja, wentylacja, czy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, aby sprostać różnym potrzebom naszych klientów.