Pon - Pt: 8:00 - 16:00    ul. Tarnobrzeska 47, 39 - 400 Stale
  570 227 222      biuro@g-con.pl

Kontener socjalny — funkcjonalna toaleta publiczna w parku lub komfortowa toaleta na wesele

przez admin
toaleta przenosna na wesele w plenerze 1

Toaletę dostępną do użytku dużej liczby osób trzeba zaprojektować w taki sposób, aby zapewniała ona intymne, higieniczne i bezpieczne warunki. Praktyka pokazuje, że bywa z tym różnie – takie publiczne WC często są w opłakanym stanie, a ich przystosowanie do potrzeb różnych użytkowników pozostawia wiele do życzenia. Te problemy nie wystąpią, jeżeli do roli toalety zostanie zaadaptowany kontener socjalny – obiekt stworzony w zgodzie z obowiązującymi przepisami, wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania i wszelkie udogodnienia.

 

Jakie wymogi muszą spełniać toalety publiczne?

Warto wiedzieć, że wymogi w kwestii wymiarów i wyposażenia toalet publicznych wynikają z konkretnych przepisów prawa, zawartych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Skupmy się na rozdziale 6, bo ten interesuje nas najbardziej.

Zgodnie z brzmieniem § 87 ust. 4, kabiny w toaletach publicznych powinny mieć 1 metr szerokości i 1,5 metra długości. § 85 ust. 2 pkt 2 wskazuje, że drzwi do toalety publicznej powinny cechować się szerokością 0,8 metra. Zgodnie z § 87 ust. 6, przynajmniej jedna kabina musi być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Minimalne wymiary toalety publicznej, z której mają korzystać niepełnosprawni to 1,5 × 1,5 metra. W tym przypadku minimalna szerokość drzwi to 0,9 metra (wskazuje na to § 85 ust. 1 pkt 3).

Kwestię niezbędnego wyposażenia reguluje § 84 ust. 2. Zgodnie z jego brzmieniem, w toaletach udostępnionych w zakładach pracy i w budynkach użyteczności publicznej musi znaleźć się:

 • 1 umywalka (na 20 osób),
 • 1 pisuar (na 30 mężczyzn),
 • 1 miska ustępowa (na 30 mężczyzn lub na 20 kobiet).

Nie zapominajmy o właściwym oznakowaniu toalet publicznych. Takie oznaczenia powinny zawierać jasne i czytelne komunikaty co do przeznaczenia obiektu. Muszą informować, czy toaleta jest przeznaczona dla kobiet, mężczyzn, osób niepełnosprawnych albo kobiet karmiących.

Sprawdź: Kontener sanitarny małe kombi

 

Gdzie można wykorzystać kontener socjalny?

Toalety w miejscach publicznych to nie tylko trwałe obiekty budowlane. W miejscach, w których nie ma możliwości przystosowania budynku do tej funkcji, najczęściej stosuje się mobilne kabiny. Taki obiekt bardzo dobrze sprawdza się jako toaleta na zewnątrz, ale jego konstrukcja predysponuje go raczej do krótkiego użytkowania. W miejscach, w których istnieje potrzeba zapewnienia stałego dostępu do WC i innych sanitariatów, lepiej sprawdzi się kontener socjalny.

W jakich więc sytuacjach warto wykorzystać taką konstrukcję? Otóż sprawdzi się ona wszędzie tam, gdzie można wygospodarować odpowiednią przestrzeń. Jako toaleta na dworze kontener może być podłączony do istniejącej sieci wodno-kanalizacyjnej. Jeżeli jednak teren, na którym ma być postawiony, nie został uzbrojony w taką instalację, nie stanowi to najmniejszego problemu – obiekt może korzystać ze zbiorników na wodę i nieczystości.

Mając to na uwadze, należy założyć, że kontener socjalny doskonale sprawdzi się jako:

 • toaleta nad wodę,
 • przenośna toaleta do parku,
 • toaleta ustawiona w pobliżu atrakcji turystycznych,
 • toaleta na festynach i imprezach masowych;
 • toaleta na weselach.

Zastosowań tego typu WC jest znacznie więcej. Mobilny charakter i wysoka funkcjonalność sprawiają, że kontener socjalny doskonale odpowiada na niemal wszystkie potrzeby.

Zobacz też: Kontener sanitarny typu kombi

 

Dlaczego warto zdecydować się na wesele w plenerze?

Zakochani coraz częściej decydują się na przyjęcie weselne w ogrodzie lub w innym miejscu na świeżym powietrzu. Nic dziwnego. Najpopularniejsze sale weselne trzeba rezerwować z minimum kilkuletnim wyprzedzeniem, a koszt wynajmu takiego obiektu może pochłonąć znaczną część weselnego budżetu. Mając to na uwadze, organizacja wesela w plenerze wydaje się bardzo dobrym pomysłem.

Przeważająca liczba osób planujących wspólną przyszłość decyduje się na ślub w sezonie wiosennym lub letnim. Jaki jest więc sens zamykania gości w klimatyzowanej sali, gdy na zewnątrz panuje piękna pogoda? Rustykalne wesele w namiocie ma swój niepowtarzalny klimat i stanowi nawiązanie do staropolskiej, sielskiej tradycji. Kiedyś takie przyjęcia były organizowane wyłącznie w plenerze. Uroczystości urządzane w salach weselnych to natomiast stosunkowo młoda tradycja.

Oczywiście nie sposób odmówić uroku kunsztownie udekorowanej sali, ale nawet najpiękniej zaaranżowane pomieszczenie nie może się równać z naturalną scenerią, gdy zachodzące słońce i towarzysząca temu spektaklowi rewia barw tworzą niepowtarzalne widowisko. To właśnie takie wspomnienia zapisują się w najgłębszych zakamarkach pamięci i pozostają tam już na zawsze.

Wielu przyszłych nowożeńców boi się jednak wyzwań, jakie stawia przed nimi wesele pod namiotem. To prawda, uroczystość w plenerze, w której ma uczestniczyć kilkadziesiąt, a być może nawet kilkaset osób, to spore wyzwanie organizacyjne. Nie pomożemy w załatwieniu oświetlenia i dekoracji ogrodowych, nie podpowiemy, jaki namiot będzie najlepszym wyborem. Służymy natomiast radą w kwestii wyboru toalety przenośnej na wesele w plenerze. Nie można przecież zapomnieć, że funkcjonalne i wygodne zaplecze sanitarne należy do tych elementów, których po prostu nie może zabraknąć na uroczystości.

 

Co warto wiedzieć przed wyborem toalety przenośnej na wesele?

Jaki model toalety warto brać pod uwagę? Kiedyś mobilne kabiny WC oferowały wyłącznie to, co niezbędne. Dziś wygląda to zupełnie inaczej i bez problemu można wynająć toaletę, która jest w stanie zaoferować wszystkie niezbędne udogodnienia, w tym jasne oświetlenie, umywalkę, dozownik na detergent do mycia rąk i płyn dezynfekujący oraz wiele innych przydatnych dodatków, które wyraźnie poprawiają komfort korzystania z WC. Polecamy skupić się na najlepiej wyposażonych modelach. Nie można bowiem zapomnieć, że wesele na świeżym powietrzu musi pozostawić po sobie miłe wspomnienia nie tylko w pamięci Państwa Młodych, ale i zaproszonych gości. W tym kontekście zapewnienie komfortowych, higienicznych warunków jest niezwykle istotne.

Nie należy zapominać, że wśród gości weselnych z pewnością znajdą się też osoby starsze, wspierające się laską lub balkonikiem, a być może także osoby niepełnosprawne. Trzeba zatem zadbać o to, by przynajmniej dwie kabiny zostały dostosowane do ich potrzeb. Mowa tu o modelach niskopodłogowych, cechujących się niestandardowymi wymiarami. Taka kabina daje możliwość swobodnego manewrowania i jest wyposażona w poręcze, które umożliwiają bezpieczne i wygodne zajęcie miejsca na desce sedesowej.

 

Z czego składa się kontener sanitarny na wesele?

Alternatywą dla tradycyjnych kabin przenośnych są kontenery sanitarne. Tego typu obiekty zapewniają znacznie lepsze warunki niż mobilne kabiny WC, identyczne z tymi, jakie panują w zwykłych łazienkach, a nawet lepsze. Nie można bowiem nie wspomnieć, że poza wydajnym systemem ogrzewania (które okazuje się niezastąpione, gdy uroczystość jest organizowana w sezonie jesienno-zimowym), tego typu obiekty mogą być wyposażone także w klimatyzację zapewniającą użytkownikom najwyższy komfort termiczny.

Kontenerowe przenośne toalety na wesele w ogrodzie zapewniają podział na część damską i męską. W każdej z nich znajdują się w sumie:

 • 4 kabiny WC,
 • 3 umywalki,
 • 3 pisuary.

Jeżeli ze względu na liczbę gości zajdzie konieczność zorganizowania większej liczby toalet, kontener można swobodnie łączyć z kolejnymi tego typu obiektami, tworząc rozległe i funkcjonalne zaplecze sanitarne. Ta właściwość jest zasługą modułowej konstrukcji – każdy kontener został wykonany w taki sposób, by mógł swobodnie łączyć się z kolejnymi.

Każdy kontener jest wyposażony w 4 dyskretne okna, które przy zapewnieniu 100-procentowej prywatności dbają o napływ dziennego światła do wnętrza. Po zmroku doskonale sprawdzi się wydajne i jednocześnie energooszczędne oświetlenie LED-owe.

Zobacz też: Kontener sanitarny typu kombi G-CON

 

Kontener socjalny jako toaleta publiczna w pytaniach i odpowiedziach

1. Jak korzystać z toalety publicznej na zewnątrz?

Kiedyś toalety publiczne były trochę podobne do salonów fryzjerskich – spotykający się tam ludzie lubili zamienić ze sobą kilka słów i powymieniać się najświeższymi plotkami. Dziś wygląda to nieco inaczej. Korzystającym z toalet publicznych zależy przede wszystkim na intymnych, higienicznych warunkach. Dobra wiadomość jest taka, że kontener socjalny zapewnia to wszystko aż w nadmiarze. Kabiny są od siebie oddzielone, a w każdych drzwiach jest zamontowany zamek. Wewnątrz takiego obiektu nie brakuje najważniejszych urządzeń i akcesoriów sanitarnych – umywalek, dozowników na mydło i środek dezynfekujący, zasobnika na papierowy ręcznik i/lub suszarki elektrycznej. W praktyce z kontenera socjalnego można korzystać dokładnie tak samo, jak z domowego WC.

2. Jak zorganizować toaletę na wesele w plenerze?

To bardzo łatwe. Wystarczy tylko skontaktować się z naszym Działem Obsługi Klienta. Nasi specjaliści udzielą Państwu odpowiedzi na każde pytanie w związku z wynajmem przenośnych toalet i pomogą w wyborze optymalnego wariantu sanitariatu. Należy bowiem pamiętać, że nasza oferta obejmuje najróżniejsze modele WC, a każda kabina charakteryzuje się innym wyposażeniem i konstrukcją. Poza tym nie można zapomnieć, że liczba toalet powinna być dostosowana do liczby gości weselnych. Służymy pomocą także w tym zakresie. Po ustaleniu terminu toalety zostaną przetransportowane na miejsce i ustawione w wyznaczonej strefie. Gdy uroczystość weselna dobiegnie końca, zajmiemy się organizacją transportu zwrotnego.

3. Jak przebiega wypożyczenie kontenera sanitarnego na wesele?

Po naszej stronie leży kompleksowa obsługa sanitariatu. Dostarczamy toalety na miejsce, instalujemy je we wskazanym obszarze i podłączamy niezbędne media. Zajmujemy się też przyłączeniem WC do sieci kanalizacyjnej lub, jeżeli zachodzi taka konieczność, do zewnętrznego zbiornika na nieczystości. Gdy uroczystość weselna dobiegnie końca, organizujemy transport zwrotny. Dzięki temu obowiązki Państwa Młodych w tym zakresie kończą się na złożeniu zamówienia i wskazaniu terminu. Całą resztą zajmiemy się my. Ze swojej strony gwarantujemy szybki czas realizacji i niskie ceny.