Pon - Pt: 8:00 - 16:00    ul. Tarnobrzeska 47, 39 - 400 Stale
  570 227 222      biuro@g-con.pl

Design wnętrza kontenera mieszkalnego: inspiracje 2024

przez admin
wnętrze domu z kontenera

Dom z kontenera mieszkalnego to ciekawy przykład tego, jak rozwija się nowoczesne budownictwo. Można prognozować, że domy kontenerowe staną się hitem w ciągu najbliższych kilku lat, jeśli już nie zyskały takiego statusu. Na czym polega fenomen budownictwa kontenerowego i czy w środku można puścić wodze wnętrzarskiej wyobraźni? Okazuje się, że tak.

 

Jak współcześnie projektuje się domy kontenerowe?

Mieszkanie w kontenerze nie jest nowym pomysłem, choć w Polsce ta technologia rozwija się od niedawna. Na świecie znane są już jednak projekty luksusowych domów kontenerowych, które w niczym nie odbiegają od tradycyjnych obiektów murowanych. To samo dotyczy przestrzeni do pracy, którą coraz częściej stają się kontenery biurowe. Na już gotowych realizacjach można wzorować się przy własnym projekcie, ale kluczem powinny być indywidualne preferencje.

Zamawiając dom z kontenera, określ zatem, w jakim wnętrzu czy otoczeniu czujesz się najlepiej. Od tego zależeć będzie zarówno zewnętrzne wykończenie konstrukcji, jak i styl wnętrza.

Obecnie wnętrza domów i mieszkań urządza się w jednym z kilku zdefiniowanych w tej dziedzinie stylów:

  • skandynawskim,
  • rustykalnym,
  • glamour,
  • industrialnym.

 

Jak modnie urządzić dom kontenerowy?

W każdym z wymienionych stylów dominują odmienne kolory, kształty czy rodzaj dodatków. Jeśli chcesz stworzyć stylowy dom kontenerowy, podążając za najświeższymi trendami, zobacz, gdzie padają akcenty wnętrzarskie w 2024 roku.

Przytulne i jasne odcienie

W ostatnich latach, jak również w tym roku, we wnętrzach domów i mieszkań dominują ciepłe, przyjemne i raczej pastelowe barwy. Jeśli w domu kontenerowym chcesz dodać kilka mocniejszych akcentów, możesz postawić dla przeciwwagi na ciemny brąz. W branży mówi się o rosnącej popularności delikatnego, brzoskwiniowego odcienia. Może on zagościć zarówno na ścianach kontenera, jak i w dodatkach.

Bliskość natury

Połączenie naturalnych akcentów z nowoczesnymi rozwiązaniami również pozostaje w modzie od lat. Sprawdzi się także w domu kontenerowym, zwłaszcza jeśli zamierzasz zamieszkać z dala od miasta, bliżej natury. Do wystroju wnętrza możesz wówczas wykorzystać drewno, kamień, wełnę czy len. Te materiały sprawdzają się zarówno w meblach, jak i w ramach wykończenia podłóg czy ścian. W ten sposób stworzysz przestrzeń nie tylko estetyczną, ale także przyjazną środowisku.

Zaokrąglone kształty

Krągłe kształty zarówno w architekturze budowlanej, jak i przy doborze dodatków prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. W domu kontenerowym możesz postawić na meble o zaokrąglonych rantach, kuliste lampy czy inne dodatki o łagodnych kształtach.

To może Cię zainteresować: Planowanie i projektowanie: jak zrealizować marzenie o domu z kontenera G-CON?

 

Dom kontenerowy w konkretnym stylu

Zamawiając dom kontenerowy w G-CON, skupisz się wyłącznie na jego urządzeniu zgodnie z własnymi preferencjami. Możesz kierować się bieżącymi trendami lub postawić na schemat wpisujący się w jeden konkretny styl.

Styl industrialny

Do domu z kontenera dobrze pasuje stylistyka industrialna, która z założenia jest minimalistyczna, wręcz surowa. W wykończeniu przeważają takie materiały jak:

  • szkło,
  • beton,
  • drewno,
  • metal.

Ponadto w industrialnym domu kontenerowym dominować powinny raczej ciemne barwy. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby wykorzystać typowo kontenerowe elementy, jak drzwi czy uchwyty stosowane w kontenerach transportowych. Takie dodatki nadają oryginalnego designu wnętrzu konstrukcji. Metalowe meble czy elementy oświetlenia sprawią, że budynek będzie wyglądał ultranowocześnie.

Styl skandynawski

Ta estetyka stanowi zaprzeczenie industrializmu we wnętrzach. Dom kontenerowy w stylu skandynawskim będzie raczej jasny, pełen światła i przytulny. Znajdzie się w nim wiele nawiązań do natury, a materiały dominujące to drewno i bawełna. Choć dom kontenerowy nie kojarzy się w pierwszej chwili z przytulnym, ciepłym gniazdkiem, dodatki i wykończenie po skandynawsku mogą to skojarzenia skutecznie odmienić.

Styl rustykalny

To z kolei stylistyka nawiązująca do typowo wiejskiego, a czasem nawet góralskiego otoczenia. Dom z kontenera urządzony w ten sposób będzie ciepły i przytulny, wypełniony naturalnymi materiałami, np. wikliną, kamieniem czy gliną. Wśród kolorów będą natomiast dominować odcienie czerwieni, brązu i zieleni. Jeśli stawiasz dom o większej powierzchni, możesz zaplanować w nim nawet kominek.

Niezależnie od tego, na jaki styl wystroju zdecydujesz się w domu kontenerowym, na pierwszym miejscu stawiaj swoją wygodę i funkcjonalność obiektu. W G-CON zadbamy o solidną i trwałą konstrukcję kontenera – dzięki temu Ty skupisz się na stworzeniu w nim wymarzonego domowego azylu.