Pon - Pt: 8:00 - 16:00    ul. Tarnobrzeska 47, 39 - 400 Stale
  570 227 222      biuro@g-con.pl

Planowanie i projektowanie: jak zrealizować marzenie o domu z kontenera G-CON?

przez admin
hotel z kontenerow

Czy marzysz o własnym domu, ale przerażają Cię ceny nieruchomości, materiałów i robocizny? Nie chcesz czekać kilku lat na wprowadzenie się do własnego gniazda? To wszystko może być prostsze! Wystarczy postawić na alternatywę do tradycyjnego budownictwa. Jedną z nich są domy z kontenerów – tanie, szybkie w budowie i uniwersalne. Dowiedz się, jak postawić taki dom!

 

Planowanie budżetu: ile kosztuje kontener mieszkalny?

Tak duże przedsięwzięcie, jakim jest zakup własnego domu, wymaga w pierwszej kolejności oszacowania kosztów. Dzięki temu sprawdzisz, czy stać Cię na taki obiekt i ile ewentualnego finansowania musisz pozyskać.

W przypadku domów z kontenerów cena jest jednym z silnych argumentów „za”. Tego typu obiekty są wyraźnie tańsze od tradycyjnych domów murowanych, czy też nawet tych wykonywanych w technologii szkieletowej. Wskazanie konkretnej kwoty nie jest jednak możliwe. Wynika to z faktu, że inwestor może swobodnie konfigurować swój nowy dom – pod względem metrażu, standardu wykończenia i opcji wyposażenia. Wszystko to wpływa na ostateczny koszt inwestycji. Wskazanie ceny jest możliwe dopiero po poznaniu wszystkich potrzeb i oczekiwań nabywcy.

 

Budowa: ile kosztuje dom z kontenerów?

Cena gotowego domu z kontenerów zależy od kilku czynników. Są to m.in.:

  • metraż obiektu – wbrew pozorom inwestor ma dość dużą swobodę w ustalaniu metrażu swojego domu z kontenerów;
  • standard wykończenia – domy z kontenerów G-CON są najczęściej oddawane do użytku w stanie „pod klucz”, czyli gotowym do zamieszkania;
  • wybrane udogodnienia – np. rodzaj izolacji, systemu grzewczego itp.

Możesz więc bez większego trudu znaleźć rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby, a jednocześnie zmieści się w budżecie. Co istotne, kompleksowa i szybka realizacja sprawia, że ryzyko powstawania dodatkowych, ukrytych kosztów praktycznie nie istnieje. Wybierając dom z kontenerów, nie trzeba się martwić o wzrosty cen materiałów, opóźnienia związane z pogodą i inne niezbyt przyjemne „niespodzianki”, które są doskonale znane osobom decydującym się na tradycyjną budowę!

 

6 kroków do realizacji: jak zbudować dom z kontenerów?

Co nie mniej istotne, realizacja domu z kontenerów wcale nie zajmuje dużo czasu i nie jest skomplikowana. Marzysz o takim obiekcie mieszkalnym? Cały proces od pierwszego kontaktu z wykonawcą do wprowadzenia się można podsumować w zaledwie kilku krokach!

1. Wybór wykonawcy

Budowę domu z kontenera najlepiej powierzyć doświadczonemu wykonawcy, który specjalizuje się w tego rodzaju projektach. Należy zdać sobie sprawę, że mieszkanie w kontenerze nie będzie okupione żadnymi kompromisami wyłącznie w sytuacji, gdy obiekt od początku będzie projektowany właśnie w celach mieszkalnych. Metalowa konstrukcja wymaga zastosowania odpowiedniej izolacji, która skutecznie ochroni wnętrze przed nagrzewaniem w sezonie letnim i wyziębieniem w sezonie zimowym. Dodatkowo konieczne jest zaprojektowanie wszystkich niezbędnych instalacji, a to dopiero początek wyzwań, jakie czekają na konstruktora. Decydując się na gotowy dom z kontenerów od G-CON, zyskujesz pewność, że jego budowa będzie zgodna ze wszystkimi normami.

2. Projekt

Następnie na inwestora czeka wybór projektu. Kontenery są modułowe, co oznacza, że można je dowolnie ze sobą łączyć w celu tworzenia wybranego metrażu i układu pomieszczeń. Możesz wybrać gotowy projekt lub wprowadzić do niego swoje modyfikacje. Pracownicy firmy G-CON pomogą Ci stworzyć konstrukcję, która spełni wszystkie potrzeby Twojej rodziny. Na etapie projektowania możliwości są niemal nieograniczone! Podobnie jest w przypadku wykończenia.

3. Pozwolenie lub zgłoszenie

Z gotowym projektem należy się udać do urzędu, by dokonać zgłoszenia budowy lub otrzymać pozwolenie w zależności od wymagań obowiązujących dla danego obiektu. Należy przy tym pamiętać, że obiekty kontenerowe można stawiać bez pozwolenia i bez zgłoszenia tylko wtedy, gdy są wykorzystywane w celach gospodarczych i stoją w jednym miejscu przez nie więcej niż 180 dni.

4. Produkcja

Po przygotowaniu i zatwierdzeniu projektu obiekt trafia do produkcji. Domy z kontenerów są konstruowane w fabrykach, co zapewnia krótki czas ich powstawania i jednakowe rezultaty za każdym razem. Dzięki temu Twój nowy dom może być gotowy nawet już w 2 tygodnie! Stosujemy sprawdzone metody i wysokiej jakości materiały, aby gotowy dom z kontenerów spełniał wszystkie oczekiwania inwestorów.

5. Transport i ustawienie

Po zakończeniu produkcji dom z kontenerów jest dostarczany na działkę. Uprzednio należy jedynie odpowiednio przygotować podłoże. Następnie kontenery są ustawiane i łączone ze sobą zgodnie z projektem. Po przyłączeniu mediów obiekt jest już właściwie gotowy do wprowadzenia się!

6. Przeprowadzka

Inwestor musi już tylko przewieźć swoje meble i rzeczy osobiste do nowego domu, aby móc w nim zamieszkać.

 

Na czym postawić kontener?

Kontenery należy ustawiać na równym, stabilnym gruncie. Może to być beton, kostka brukowa, asfalt lub specjalnie wylana w tym celu płyta betonowa, a nawet „zwykły” fundament. Możliwości jest wiele, a nasz zespół pomoże Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie.

 

Wymiary nowego domu: ile m2 ma kontener?

Standardowy kontener w naszej ofercie ma wymiary 2435 x 6055 mm. Takie elementy można ze sobą dowolnie łączyć, aby powstała pożądana przestrzeń. Oferujemy również możliwość produkcji kontenerów o wymiarach niestandardowych.

 

Zwiększ swoją przestrzeń: jak połączyć dwa kontenery?

Jako inwestor nie musisz się martwić tym, jak połączyć kontenery, by zwiększyć przestrzeń użytkową obiektu. Za projekt i wykonanie odpowiadają nasi fachowcy. Kontenery mają budowę modułową, dlatego ich łączenie jest bardzo łatwe. Używamy do tego specjalnych elementów montażowych, które zapewniają solidne i trwałe połączenie. Oferujemy możliwość ustawiania kontenerów szeregowo i pionowo. Wszystko to sprawia, że rozbudowa domu z kontenerów w przyszłości również jest relatywnie łatwa!

 

Dla mniejszych potrzeb: jak zrobić domek z kontenera?

Niewielkie domki z pojedynczych kontenerów również są dość popularne. Tego typu obiekty świetnie sprawdzają się przede wszystkim jako domy letniskowe, obiekty turystyczne czy nowoczesne altany na działkach rekreacyjnych. Co jednak istotne, są przystosowane do całorocznego użytkowania. Wbrew pozorom na niewielkiej powierzchni pojedynczego kontenera można zmieścić wszystko, co potrzebne do wygodnego życia. Poszukujesz tego typu obiektu? Skontaktuj się z nami, a zadbamy o to, aby spełnił wszystkie Twoje oczekiwania!

Budownictwo kontenerowe zyskuje na popularności ze względu na swoje liczne zalety. Jest ekonomiczne i szybkie, a zastosowanie obiektów kontenerowych jest bardzo szerokie. Chcesz zamieszkać w nowoczesnym i komfortowym domu z kontenerów? Zapraszamy do kontaktu – pomożemy Ci stworzyć idealny obiekt i wprowadzić się do niego nawet w kilka tygodni.