Pon - Pt: 8:00 - 16:00    ul. Tarnobrzeska 47, 39 - 400 Stale
  570 227 222      biuro@g-con.pl

Kontenery biurowe jako rozwiązanie dla przedsiębiorców i startupów

przez admin
nowoczesne kontenery mieszkalne

Biuro w kontenerze kojarzy Ci się z placem budowy? Obecnie takie rozwiązania doceniają również przedsiębiorcy z innych branż. Kontenery biurowe pozwalają na spore oszczędności i chronią przed ryzykiem zbyt dużej inwestycji w lokal, jeśli dopiero startujesz ze swoją działalnością. Te konstrukcje przyciągają przedsiębiorców na różnych etapach rozwoju biznesu. Zobacz dlaczego!

 

Kontener biurowy – przede wszystkim koszty

Koszty wynajmu lokalu komercyjnego rosną z roku na rok – zwłaszcza w atrakcyjnych lokalizacjach. W takich okolicznościach kontenery biurowe traktowane są jako tańsza alternatywa. Optymalizacja kosztów jest możliwa dzięki specyfice procesu produkcyjnego kontenerów. Stworzenie jednej konstrukcji zajmuje kilka tygodni, po których możesz niemal od razu zaaranżować obiekt na swoje potrzeby.

Poza tym zakup lub wynajem kontenera biurowego kosztuje znacznie mniej niż budowa lub wynajem stacjonarnego obiektu. Najwięcej zapłacić trzeba za ewentualną dzierżawę terenu, na którym stoi obiekt, oraz wykorzystywane media. Docenią to przede wszystkim przedsiębiorcy chcący zoptymalizować koszty utrzymania przestrzeni biurowej. To równie ważne dla początkujących w biznesie, którzy nie są jeszcze pewni sukcesu.

 

Swoboda i elastyczność w kontenerze biurowym

Jeśli Twój biznes wymaga „podążania” za klientami, kontener biurowy to strzał w dziesiątkę. Taki obiekt możesz nie tylko posadowić w dowolnej lokalizacji, ale także zmieniać ją zgodnie z potrzebami. Poza tym w środku może znaleźć się dokładnie to, czego potrzebujesz Ty i Twoi pracownicy. Ta elastyczność dotyczy zarówno podziału przestrzeni na konkretne pomieszczenia, jak i wyposażenia czy umeblowania.

W kontenerze przeznaczonym na biuro możesz wygospodarować również salę konferencyjną na spotkania z klientami czy wewnętrzne burze mózgów.

Kontenery biurowe sprzyjają także skalowaniu biznesu. Jeśli dopiero opracowujesz ofertę i model działania na rynku, wystarczy jedna konstrukcja. Wraz z rozrastaniem się zespołu będziesz potrzebować więcej miejsca – nie tylko na kolejne biurka, ale także przestrzeń socjalną, sanitarną, magazynową czy handlową. Modułowość kontenerów biurowych daje Ci pod tym względem niemal nieograniczone możliwości. Obiekty można ze sobą łączyć w pionie i w poziomie, tworząc konstrukcję powiększającą się wraz z rosnącym rozmachem działalności.

Jeśli natomiast będziesz musiał ograniczyć aktywność biznesową, bez trudu pozbędziesz się zbędnego metrażu, aby nie narażać firmy na niepotrzebne koszty.

Kiedy kontener biurowy sprawdzi się najlepiej?

Z kontenerów biurowych można korzystać w każdej branży czy sektorze. Są jednak okoliczności, w których takie obiekty tymczasowe sprawdzają się szczególnie. Rozważ aranżację biura tymczasowego, jeśli:

  • prowadzisz biznes, który wymaga dużej mobilności (np. jesteś inwestorem budowlanym),
  • masz działalność sezonową (w miejscowościach turystycznych, w okolicy pól namiotowych czy parków rozrywki),
  • chcesz stworzyć zaplecze administracyjne podczas plenerowego wydarzenia (koncertu, festiwalu, konferencji),
  • potrzebujesz wyizolowanej przestrzeni do spotkań z klientami podczas targów czy innych imprez branżowych.

Poza tym tymczasowe biuro może okazać się jedynym sposobem na zaaranżowanie przestrzeni do pracy w trudno dostępnych lokalizacjach, w których budowa stałej siedziby jest niemożliwa.

 

Jak wybrać idealny kontener biurowy?

Kontenery biurowe to obiekty o bardzo zróżnicowanych parametrach technicznych. Jak wybrać ten odpowiedni? W pierwszej kolejności określ pożądany metraż. Weź pod uwagę liczbę użytkowników obiektu oraz planowany sposób jego wykorzystania. Jeśli będzie to miejsce przede wszystkim siedzenia przy biurku, ciągi komunikacyjne nie muszą być szczególnie przestronne. Jeśli Twój biznes wymaga pracy zespołowej lub częstych spotkań z klientami – ilość przestrzeni będzie miała duże znaczenie.

Kolejny aspekt to otoczenie, w którym ma stanąć kontener biurowy, i panujące w nim warunki. Niezbędna może się okazać klimatyzacja lub wręcz przeciwnie – zwiększona termoizolacja obiektu.

Przy wynajmie kontenerów biurowych liczy się także sprawna komunikacja z dostawcą i jego elastyczność. Liczą się nie tylko wysoka jakość i trwałość obiektów, ale także pełne wsparcie na każdym etapie zamówienia. Powinno objąć także dostawę, montaż i odbiór kontenera po zakończonym okresie najmu.

Jeśli nie możesz lub nie chcesz inwestować w budowę stacjonarnego biura – mamy dobrą wiadomość. Nowoczesny kontener biurowy w niczym nie odbiega standardem od tradycyjnego lokalu. A jeśli zdasz się na pomoc i porady naszych fachowców, stworzysz wygodną przestrzeń do pracy bez „przepalania budżetu”.