Pon - Pt: 8:00 - 16:00    ul. Tarnobrzeska 47, 39 - 400 Stale
  570 227 222      biuro@g-con.pl

Kontener usługowy — zalety, zastosowanie, przepisy

przez admin
kontener handlowy

Kontener handlowy jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorców. Inwestycja w zakup takiej konstrukcji przede wszystkim pozwala nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Do tego daje dużą swobodę w kontekście tego, gdzie stanie nasz punkt handlowy i jak będzie wyglądał. Warto więc rozważyć nabycie nowej konstrukcji, jaką jest kontener handlowy, wynajem takiego obiektu lub też zakup używanego kontenera.

 

Czym charakteryzuje się kontener usługowy?

Kontener usługowy został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł odpowiadać na potrzeby i oczekiwania maksymalnie szerokiej grupy użytkowników. Cechuje się tymi samymi wymiarami, co kontener handlowy — 2435 × 6055 mm. To idealny kompromis między oszczędnością przestrzeni a funkcjonalnością. Zupełnie jak kontener sprzedażowy obiekt usługowy może być ustawiony na niewielkiej powierzchni, jednak wymiary wnętrza i funkcjonalne rozwiązania umożliwiają wygodne prowadzenie niemal każdego typu działalności.

Dlaczego kontener usługowy jest lepszym rozwiązaniem niż trwały obiekt budowlany? Wśród licznych zalet tego typu konstrukcji należy wskazać przede wszystkim 2 czynniki – niską cenę i mobilny charakter. Zakup kontenera jest nieporównywalnie tańszy niż kupno tradycyjnego lokalu usługowego. Dla wielu przedsiębiorców to najlepszy sposób na uniezależnienie się od wynajmu pomieszczenia. Na szczególną uwagę zasługuje też fakt, że obiekt kontenerowy można swobodnie transportować z miejsca na miejsce. Gdy przedsiębiorca zechce zmienić miejsce wykonywania działalności, nie będzie musiał szukać nowego lokalu.

Warto też dodać, że kontenery można ze sobą łączyć, tworząc w ten sposób powierzchnię handlową na miarę konkretnych potrzeb. Co ważne, moduły łączą się ze sobą zarówno w poziomie, jak i w pionie. Pozwala to każdemu użytkownikowi zbudować taką przestrzeń, w której jego usługi i produkty będą mogły zostać odpowiednio wyeksponowane. Chcąc sprostać oczekiwaniom każdego z klientów, firma G-CON oferuje zarówno gotowe modele kontenerów handlowych o określonych z góry wymiarach, jak i konstrukcje tworzone na zamówienie. Zapewnimy przy tym, że każdy kontener handlowy stworzony przez G-CON powstaje z najlepszych jakościowo materiałów przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych.

 

Czym wyróżnia się kontener przeszklony?

Wśród wielu dostępnych opcji na szczególną uwagę zasługuje kontener przeszklony. Ten typ obiektu, nazywany panoramą lub studiem, charakteryzuje się niebywałymi możliwościami ekspozycyjnymi. Cała elewacja (z wyjątkiem elementów nośnych i mocujących) jest wykonana z wytrzymałego na uszkodzenia szkła. To sprawia, że klienci mają doskonały wgląd w pracę wykonywaną wewnątrz. To dodatkowy element promocyjny zachęcający do wejścia.

Warto podkreślić, że kontener przeszklony, podobnie jak pozostałe, może stanowić część konstrukcji modułowej. Oznacza to, że nie ma żadnych przeciwwskazań przed łączeniem go z innymi tego typu obiektami.

 

Jakie zastosowanie może mieć kontener usługowy?

Kontener usługowy może spełniać najróżniejsze funkcje. Doskonale sprawdzi się jako:

  • salka lekcyjna (wykorzystywana przez firmy prowadzące kursy językowe, szkolenia BHP itp.),
  • sala ekspozycyjna (np. dla galerii sztuki) czy przestrzeń eventowa,
  • salon fryzjerski,
  • salon kosmetyczny.

Właściwie trudno jest wskazać typ działalności usługowej, dla której ten funkcjonalny obiekt nie będzie odpowiedni.

 

Dlaczego warto prowadzić sklep w kontenerze usługowym?

Sklepy kontenerowe to prawdziwe odkrycie ostatnich lat wśród przedsiębiorców, którzy szukają oszczędności. Trzeba przecież pamiętać, że budowa tradycyjnego budynku albo wynajem powierzchni w dobrym miejscu wiążą się z dużymi kosztami. W związku z tym z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się stworzyć swój sklep z kontenerów. W ofercie G-CON znaleźć można całą gamę tego typu obiektów. Są to zarówno standardowe kontenery handlowe o określonych wymiarach, jak i konstrukcje produkowane na zamówienie klienta, które mogą zostać w pełni dopasowane do potrzeb konkretnego biznesu.

Trzeba też podkreślić, że nasza firma oferuje rozwiązania modułowe, co oznacza, że tworzone przez G-CON kontenery sklepowe można ze sobą dowolnie łączyć. Dzięki temu nasi klienci mogą budować z nich dokładnie takie przestrzenie handlowe, jakie są im niezbędne do sprawnego prowadzenia biznesu. Jest to wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie, zwłaszcza że kolejne moduły można dodać w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Warto też pamiętać, że wciąż są to obiekty mobilne, dlatego właściciel kontenerów sklepowych może zmieniać ich lokalizację, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

 

Sklep w kontenerze usługowym — zalety

Sklep kontener jest rozwiązaniem, którego popularność stale rośnie. Coraz więcej osób dostrzega zalety kontenerów, które mogą stać się idealną przestrzenią do prowadzenia działalności handlowej. Jakie są zatem najważniejsze zalety tego typu obiektów?

  • Niska cena — koszty związane z budową własnej nieruchomości pod działalność handlową lub z wynajmem przestrzeni pod sklep zwykle są bardzo wysokie. Dlatego inwestycja w pawilon kontenerowy często okazuje się bardziej opłacalna. I to niezależnie od tego, czy zdecydujemy się zakupić nowy lub używany kontener, czy też postawimy na jego wynajem.
  • Szybki czas realizacji — czas potrzebny na wyprodukowanie kontenera jest z pewnością krótszy niż budowa nieruchomości lub nawet remont lokalu pod działalność handlową. I chodzi tu zarówno o gotowe kontenery o standardowych wymiarach i wyposażeniu, jak i konstrukcje na indywidualne zamówienie.
  • Mobilność — kontener sklepowy można w każdym momencie przemieścić. Jeśli więc z jakichś powodów chcemy zmienić lokalizację swojego sklepu, bez problemu będziemy w stanie to zrobić w krótkim czasie.
  • Elastyczność — firma G-CON daje swoim klientom możliwość projektowania kontenerów dopasowanych do ich oczekiwań. Chodzi tu oczywiście o wymiary takich konstrukcji, ale także o rozmieszczenie i wielkość takich elementów jak okna i drzwi. Dostępne są również kontenery z aneksem kuchennym i sanitarnym. Co więcej, pamiętajmy, że są to sklepy modułowe, a więc każdy może połączyć ze sobą dowolną liczbę kontenerów, aby stworzyć odpowiednio dużą przestrzeń handlową.

Ile kosztuje kontener usługowy?

Kontenery usługowe, podobnie jak kontenery sprzedażowe, są oferowane w wielu wariantach. Klienci mogą wybierać typ elewacji, a także wyposażenie wnętrza, dostosowując w ten sposób obiekt do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. To wszystko nie pozostaje bez wpływu na ostateczną cenę kontenera. Zachęcamy do kontaktu z działem obsługi klienta G-CON. Nasi specjaliści przedstawią wachlarz dostępnych opcji, pomogą w wyborze optymalnych rozwiązań i na tej podstawie określą cenę kontenera usługowego.

 

Kiedy warto pomyśleć o wynajmie kontenera usługowego?

Zakup kontenera sklepowego to w wielu przypadkach znacznie bardziej opłacalna inwestycja niż budowa nieruchomości. Nie każdy jednak ma możliwość wydania pieniędzy na taki zakup albo też po prostu z jakichś powodów nie chce wchodzić w posiadanie tego typu obiektu. Na szczęście istnieją inne rozwiązania! Sklep kontenerowy można również otworzyć w wynajętym kontenerze, co często jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Nasza firma oferuje takie właśnie usługi, dysponując przy tym wysokiej jakości konstrukcjami stworzonymi z najlepszych materiałów. Decydując się na wynajem kontenera sklepowego od G-CON, możecie być zatem pewni, iż są to obiekty, które z pewnością spełnią wasze wymagania.

 

Klienci pytają

1. Jaki sklep można prowadzić w kontenerze?

Kontenery tworzące pawilony handlowe mogą być wykorzystywane w niemal każdej branży. Nic więc dziwnego, że pełnią one mnóstwo różnych funkcji. Bardzo często powstają w nich na przykład kioski czy saloniki prasowe, ale także m.in. drogerie albo sklepy z chemią gospodarczą. Wielu przedsiębiorców adaptuje też kontenery na sklepy spożywcze oraz piekarnie i cukiernie. Z powodzeniem można w nich ustawić kilka stolików, przy których klienci mogą w spokoju zjeść zakupione smakołyki.

Tak naprawdę wystarczy też kontener z odpowiednio dużymi przeszkleniami, aby stworzyć w nim sklep odzieżowy lub obuwniczy. Dzięki nim właściciel będzie mógł swobodnie wyeksponować swój towar i tym samym zachęcić potencjalnych klientów do bliższego przyjrzenia się poszczególnym produktom. Możliwości są więc nieograniczone, gdyż odpowiednio dobrany kontener sklepowy sprawdzi się w każdych warunkach.

2. Jaki kontener wybrać na pawilon handlowy?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych potrzeb. Do prowadzenia niewielkiego obiektu handlowego zupełnie wystarczy standardowa konstrukcja o typowych wymiarach. W przypadku na przykład kwiaciarni duże znaczenie może mieć już jednak ekspozycja towarów, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są obiekty o dużych przeszkleniach. Warto więc w pierwszej kolejności zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami względem takiego kontenera, a następnie skontaktować się z nami, abyśmy wspólnie mogli wybrać optymalny produkt.

3. Czy do postawienia kontenera handlowego trzeba mieć pozwolenie na budowę?

Pozwolenie na postawienie kontenera handlowego nie jest wymagane, by skorzystać z takiego rozwiązania. Jeśli obiekt tego typu nie jest stale związany z gruntem i ma on charakter tymczasowy, jego właściciel nie musi ubiegać się o pozwolenie na budowę, co oczywiście oszczędza nam uciążliwych wizyt w urzędach i spełnienia wielu warunków. Taki kontener handlowy bez pozwolenia na budowę okazuje się zatem naprawdę rozsądnym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy tracić czasu i pieniędzy.