Pon - Pt: 8:00 - 16:00    ul. Tarnobrzeska 47, 39 - 400 Stale
  570 227 222      biuro@g-con.pl

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakupie kontenera

panorama studio 4

Kontenery jako elementy budowli modułowej są coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem w wielu branżach. Oferty producentów działających na rynku są niezwykle bogate i pozwalają na realizację niemal każdego projektu, w kompleksowym wymiarze. Co wobec tego warto wiedzieć o zakupie kontenera? Oto krótki poradnik.

 

Zakup kontenera

Kontenery stają się coraz częściej stosowanym rozwiązaniem będącym niejako alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Dzięki bogatej ofercie producentów obiekty te znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Jest ona na tyle elastyczna, że kontener może spełniać niemal taką samą funkcję jak typowy budynek o prawie każdym przeznaczeniu. Właśnie dzięki tej zalecie kontener przewyższa standardowe konstrukcje. Dzieje się tak przynajmniej w niektórych branżach. Dlaczego?

Elastyczność dotyczy bowiem nie tylko jego wielkości bądź złożoności, ale także funkcjonalności, wyposażenia czy nawet wyglądu. Decydując się na zakup kontenera, warto więc zapoznać się z kilkoma istotnymi kwestiami, które w dużej mierze będą zależeć od specyfiki konkretnej działalności lub potrzeb.

Na szczęście usługi producentów kontenerów mają kompleksowy charakter. Nie tylko możesz liczyć na doradztwo co do wyboru modelu obiektu, ale także na jego transport i posadowienie we wskazanej lokalizacji. Zakup takiego mobilnego obiektu opłaca się tym, którzy ze względu na swoją działalność często z niego korzystają. Alternatywą może być wynajem – jako rozwiązanie okazjonalne lub jednorazowe.

 

Montaż kontenerów

Wiele firm działających na rynku oferuje w pełni kompleksowe usługi łączące w sobie projektowanie, produkcję oraz montaż wybranego obiektu. Jest to najlepsze rozwiązanie nie tylko ze względów technicznych, ale także ekonomicznych.

Projektowanie, produkcja oraz montaż kontenera w ramach jednej firmy pozwala uniknąć technicznych problemów, dzięki nadzorowaniu poszczególnych procesów przez jednego wykonawcę. Pozwala także na zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż wszelkie usługi montażu czy też transportu w ramach całej obsługi są po prostu tańsze niż w przypadku korzystania z dodatkowych usług montażowych czy transportowych z zewnątrz.

 

Jakie rodzaje kontenerów występują na rynku?

W ofertach firm znajdują się podstawowe obiekty w ramach standardowych ofert. Takie kontenery mają określone gabaryty czy też wyposażenie. Oprócz tego wiele firm oferuje realizację indywidualnych projektów, które można dopasowywać do własnych potrzeb i oczekiwań.

Wśród dostępnych rodzajów wyróżnia się kontenery:

  • biurowe,
  • sanitarne,
  • socjalne,
  • stróżówki
  • wielkopowierzchniowe.

Bez względu na rodzaj każdy z obiektów w pełni oddaje funkcjonalność tradycyjnych pomieszczeń. W przypadku kontenerów biurowych istnieje możliwość ich dowolnej aranżacji i wyposażenia. Z kolei kontenery sanitarne posiadają odpowiednio wzmocnioną konstrukcję oraz izolację termiczną ścian, sufitu i podłogi, co zapewnia najwyższą jakość użytkowania bez względu na porę roku. Co więcej, możemy je podłączyć do zbiornika na wodę oraz zbiornika na fekalia – są one niezależne od sieci wodno-kanalizacyjnej.

 

Jakie są największe zalety kontenerów?

Niewątpliwą zaletą łączącą niemal wszystkie rodzaje kontenerów jest elastyczność w zakresie ich projektowania. W przypadku kontenerów biurowych klient ma pełną dowolność co do wykończenia, również w kwestii zewnętrznego efektu wizualnego.

Uniwersalność ta odnosi się także do wyposażenia wnętrz. Zastosowanie modułowej konstrukcji pozwala na dowolną aranżację oraz ustawienie ścian działowych. Wszystko zależy od tego, jak wielu użytkowników będzie korzystać z obiektu. Istotne kwestie to także tryb i charakter ich wykorzystania.

Ważnym aspektem jest umiejscowienie kontenera. Można go posadowić niemal w każdym miejscu, bez względu na warunki terenowe. Są to obiekty niezwiązane trwale z gruntem, co umożliwia zmianę ich ustawienia, a nawet wtórną sprzedaż. Nie są również wymagane żadne specjalne zezwolenia na budowę.

Pozostaje kwestia kosztów tego typu inwestycji. W porównaniu do obiektów wznoszonych tradycyjnymi technologiami kontenery z pewnością stanowią tańszą alternatywę. Dodatkowo czas realizacji takiego projektu jest znacznie szybszy niż w przypadku tradycyjnego budownictwa i może wynieść nawet niecałe 2 miesiące!

 

Potrzebujesz mobilnego biura lub punktu sprzedaży? A może masz obowiązek stworzenia zaplecza socjalnego lub sanitarnego dla swoich pracowników? W każdym przypadku możesz liczyć na specjalistów z G-CON. Skontaktuj się z nami i omówmy szczegóły!