panorama studio 4

Share to

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakupie kontenera

Kontenery, jako elementy budowli modułowej, są coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem w wielu branżach. Oferty producentów działających na rynku są niezwykle bogate i pozwalają na realizację niemal każdego projektu. Co wobec tego warto wiedzieć o zakupie kontenera?

Zakup kontenera

Kontenery stają się coraz częściej stosowanym rozwiązaniem będącym niejako alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Obiekty te znajdują bardzo szerokie zastosowanie, dzięki bogatej ofercie producentów. Jest ona na tyle elastyczna, że kontener może spełniać niemal taką samą rolę jak typowy budynek o prawie każdym przeznaczeniu. Elastyczność ta dotyczy bowiem nie tylko jego wielkości bądź złożoności, ale także funkcjonalności, wyposażenia czy nawet wyglądu. Decydując się na zakup kontenera warto więc zapoznać się z kilkoma istotnymi kwestiami.

Kompleksowość usług

Wiele firm działających na rynku oferuje w pełni kompleksowe usługi łączące w sobie projektowanie, produkcję oraz montaż wybranego obiektu. Jest to najlepsze rozwiązanie, nie tylko ze względów technicznych, ale także ekonomicznych. Projektowanie, produkcja oraz montaż kontenera w ramach jednej firmy pozwala na uniknięcie technicznych problemów, dzięki nadzorowaniu poszczególnych procesów przez jednego wykonawcę. Pozwala także na zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż wszelkie usługi montażu czy też transportu w ramach całej obsługi są po prostu tańsze, niż w przypadku  korzystania z dodatkowych usług montażowych czy transportowych z zewnątrz, które w ramach jednorazowej formy mogą okazać nieopłacalne.

Rodzaj kontenera

W ofertach firm znajdziemy podstawowe obiekty w ramach standardowych ofert, które posiadają określone gabaryty czy też wyposażenie. Oprócz tego wiele firm oferuje realizację indywidualnych projektów, które możemy dopasowywać do własnych potrzeb i oczekiwań, nie tylko pod względem wielkości powierzchni, ale także funkcjonalności, złożoności, wyposażenia czy nawet efektu wizualnego.

Wśród dostępnych rodzajów kontenerów możemy wyróżnić kontenery biurowe, sanitarne, socjalne, stróżówki czy też kontenery wielkopowierzchniowe. Bez względu na rodzaj, każdy z obiektów w pełni oddaje funkcjonalność tradycyjnych pomieszczeń. W przypadku kontenerów biurowych istnieje możliwość ich dowolnej aranżacji i wyposażenia, co pozwala na stworzenie najwyższej jakości warunków pracy. Z kolei w przypadku kontenerów sanitarnych posiadają one odpowiednio wzmocnioną konstrukcję oraz odpowiednią izolację termiczną ścian, sufitu i podłogi, co zapewnia najwyższą jakość użytkowania bez względu na porę roku. Co więcej, posiada on możliwość podłączenia do zbiornika na wodę oraz zbiornika na fekalia, co pozwala na jego ustawienie w miejscach nie posiadających dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej.

Niezwykła elastyczność

Niewątpliwą zaletą łączącą niemal wszystkie rodzaje kontenerów jest zupełna elastyczność w zakresie ich projektowania. W przypadku kontenerów biurowych posiadamy całkowitą dowolność co do wykończenia, również jeśli chodzi o kwestię zewnętrznego efektu wizualnego. Uniwersalność ta odnosi się także do wyposażenia wnętrz. Dzięki zastosowaniu modułowej konstrukcji pozwala ona na dowolną aranżację oraz ustawienie ścian działowych. W ten sposób w dowolny sposób możemy wpływać na aranżację przestrzeni biurowej.

Dowolność aranżacji dotyczy niemal każdego rodzaju kontenera. Istnieje możliwość doboru obiektu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W ten sposób otrzymujemy w pełni funkcjonalne przestrzenie. Co więcej, umiejscowienie obiektu jest możliwe niemal w każdym miejscu, bez względu na warunki terenowe. Decydując się na kontener posiadamy również elastyczność co do zmiany jego położenia. Są to obiekty, nie związane trwale z gruntem co powoduje możliwość zmiany ich ustawienia, a nawet wtórną sprzedaż.

Pozostaje kwestia kosztów tego typu inwestycji. W porównaniu do obiektów wznoszonych tradycyjnymi technologiami, kontenery z pewnością stanowią tańszą alternatywę. Co więcej czas realizacji takiego obiektu jest znacznie szybszy niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.