Pon - Pt: 8:00 - 16:00    ul. Tarnobrzeska 47, 39 - 400 Stale
  570 227 222      biuro@g-con.pl

Rodzaje kontenerów sanitarnych i ich zastosowanie

kontener prysznicowy 2

Potrzeba powstawania kontenerów sanitarnych jest oczywista. We wszystkich miejscach, w których przebywają ludzie, powinien być zapewniony swobodny dostęp do części sanitarnej. Powyższe wymogi dotyczą zarówno placów budowy i innych miejsc pracy znajdujących się poza klasycznymi nieruchomościami, jak i imprez masowych. Jak sprostać tym wymaganiom?

 

Kontenery sanitarne to szeroki wachlarz rozwiązań

Charakterystyczne, ciasne kabiny z mobilnym WC, zwane powszechnie toi-toi’ami zdają się powoli odchodzić do lamusa. Producenci działający w tej branży już dawno zauważyli potrzebę dostarczania znacznie bardziej komfortowych i lepiej wyposażonych zapleczy sanitarnych na imprezy w plenerze.

Obecnie na rynku można znaleźć kilka rodzajów tymczasowych mobilnych kontenerów sanitarnych:

Dowiedz się, czym różnią się poszczególne rodzaje kontenerów sanitarnych i jakie jest ich zastosowanie.

 

Klasa premium wśród kontenerów sanitarnych

Minęły już czasy, kiedy kontenery sanitarne kojarzyły się z mało estetyczną koniecznością zapewnienia zaplecza socjalnego. Dzisiaj coraz częściej zwraca się uwagę na klasę i wykonanie kontenera. Dostępne są ekskluzywne kontenery sanitarne, których wnętrze jest wykonane ze szczególną starannością i dbałością o detale. Wykorzystanie tego typu sanitariatów mobilnych sprawdza się szczególnie, gdy zależy nam na spójnym, ekskluzywnym klimacie imprez, przyjęć, wesel, wystaw, bali, koncertów czy festiwali plenerowych. Jako producent kontenerów sanitarnych możemy dowolnie dostosować wnętrze modułu do potrzeb.

 

Kategorie kontenerów sanitarnych i ich cechy wspólne

W celu sprostania oczekiwaniom i różnorodności miejsc, w których wykorzystywane będą nasze kontenery sanitarne, przygotowaliśmy kilka odmian tych budowli modułowych. Każdy z oferowanych przez nas kontenerów sanitarnych ma:

  • wzmocnioną i stabilną konstrukcję,
  • odpowiednio wyizolowane ściany, sufit oraz podłogę, tak aby mógł być komfortowo użytkowany przez cały rok,
  • standardowe wymiary 2435 × 6055 mm. Produkujemy także moduły o niestandardowych gabarytach;
  • wszystkie potrzebne przyłącza: wodne, kanalizacyjne oraz energetyczne. Na życzenie zamontujemy także klimatyzację oraz wentylację.

Niebywałą zaletą jest możliwość lokalizacji kontenera również na nierównym obszarze. Nie zawsze istnieje możliwość dostępu do bieżącej wody i podłączenia do kanalizacji. To dla nas żaden problem! Oferujemy wynajem zbiorników na wodę i fekalia, dzięki czemu kontener może być umieszczony dosłownie w każdym miejscu. Poniższe kontenery mogą funkcjonować niezależnie od siebie oraz być łączone z innymi modułami.

  • Kontener sanitarny damsko-męski wyróżnia się podziałem na dwie części przeznaczone dla różnych płci. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć krępujących sytuacji i zachować konieczną prywatność; zawiera: 4 miski klozetowe, 3 pisuary, 3 umywalki i 4 okna.
  • Kontener sanitarny prysznicowy w standardzie zawiera kilka umywalek oraz pryszniców. Doskonale sprawdzi się na kempingach i wyjazdach grupowych.
  • Kontener sanitarny z kuchnią to rozwiązanie dla osób potrzebujących podstawowego zaplecza socjalnego. Dodatkowe wyposażenie i elastyczność wymiarów sprawiają, że kontener może posłużyć jako mobilny lokal gastronomiczny.
  • Kontener kombi służy jako kompleksowe zaplecze sanitarne z 3 oddzielnymi wejściami. Wyróżnia się obfitym wyposażeniem w standardzie, do którego należą: 2 miski sedesowe, 2 pisuary, 4 umywalki, 2 prysznice oraz 200-litrowy podgrzewacz wody.
  • Kontener małe kombi ma mniejsze wymiary od innych kontenerów sanitarnych: 2435 x 2990 mm. Plusem tego rozwiązania jest jeszcze łatwiejsze przewożenie kontenera i możliwość instalacji nawet na niewielkich obszarach. Na tym niewielkim metrażu zamieszczono: 2 grzejniki elektryczne, oświetlenie, oddzielny prysznic i toaletę.

Zastanawiasz się, który kontener sprawdzi się w twoim przypadku? Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa naszych specjalistów!

Ciągłe przemieszczanie się jest wpisane w specyfikę wielu zawodów oraz stało się częścią życia prywatnego. Nowoczesne kontenerowe zaplecze sanitarno-socjalne pozwala na organizację imprez masowych, wycieczek na łono natury, a nawet tymczasowych biur, lokali gastronomicznych czy przedszkoli. W każdym przypadku istnieje konieczność zapewnienia ludziom zaplecza sanitarnego. Dzięki naszym solidnym i przemyślanym kontenerom sanitarnym masz do wyboru bardziej ekonomiczną alternatywę dla tradycyjnego budownictwa.

Skontaktuj się z nami – przeprowadzimy cię fachowo przez wszystkie etapy od projektu po montaż!