Pon - Pt: 8:00 - 16:00    ul. Tarnobrzeska 47, 39 - 400 Stale
  570 227 222      biuro@g-con.pl

Modułowe kontenery chłodnicze – jak wygląda wynajem kontenerów chłodniczych?

przez Artur Wygryz
modulowe kontenery chlodnicze

Modułowe kontenery chłodnicze okazują się niezastąpione w wielu sytuacjach. Chcąc wybudować magazyn, w którym można gromadzić towary wymagające specjalnych warunków przechowywania, trzeba liczyć się z bardzo wysokim kosztem inwestycji. Kontener chłodnia spełnia identyczną funkcję, a przy tym jest nieporównywalnie tańszy. Kolejna rzecz, mobilny charakter obiektu sprawia, że można go wynająć tylko na określony czas, co stanowi idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców prowadzących działalność sezonową. Co warto wiedzieć na temat wynajmu kontenerów chłodniczych.

Wielu osobom, chłodnie kontenery kojarzą się przede wszystkim z obiektami montowanymi na platformie przypinanej do ciągnika siodłowego. Rzeczywiście, kontenery chłodnicze są powszechnie wykorzystywane w transporcie towarów, które wymagają zapewnienia specyficznych warunków. Warto jednak pamiętać, że taka mobilna chłodnia może też pełnić funkcję magazynu, który ze swojej roli wywiązuje się tak samo dobrze jak trwały obiekt budowlany, a nawet lepiej.

Kontenery chłodnicze modułowe

Jaką przewagę nad magazynami chłodniczymi mają kontenery? Chłodnie modułowe to obiekty w stu procentach mobilne, czyli niezwiązane z gruntem. Oznacza to, że magazyn może być ustawiony praktycznie na dowolnym terenie, tak długo, jak jest to konieczne. Dodatkowo, jako obiekt modułowy, kontener stanowi element budownictwa skalowalnego. Oznacza to, że pojedyncza chłodnia może być łączona z kolejnymi (w pionie i poziomie) i w ten sposób – rozbudowywana do niemal dowolnych rozmiarów. Mało tego, nie ma żadnych przeciwwskazań przed łączeniem chłodni z innymi kontenerami, np. magazynowymi czy biurowymi. W ten sposób, łatwo i szybko można stworzyć cały kompleks, w stu procentach dopasowany do charakteru prowadzonej działalności.

Zobacz też: Kontener magazynowy G-CON 

Jak działa chłodnia kontener? Podobnie jak ma to miejsce w przypadku izotermy, wnętrze takiego obiektu jest zaopatrzone w specjalną warstwę izolacyjną, która umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury. Dodatkowo, chłodnia jest wyposażona w jeszcze jeden element – w agregat chłodniczy do kontenera. Dzięki temu, użytkownik ma możliwość ustalenia żądanej temperatury, a obiekt utrzyma ją tak długo, jak długo będzie podłączony do prądu. To sprawia, że kontenery chłodnicze sprawdzają się w bardzo wielu rolach, nawet jako kontenery mroźnicze. 

Chłodnie kontenerowe – wymiary

Jakimi gabarytami legitymuje się chłodnia kontenerowa? Wymiary standardowego modelu to 2435×6055 mm. Kontener chłodniczy mały wyśmienicie sprawdza się w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, do chłodni można będzie szybko i sprawnie dołączyć kolejne moduły zyskując w ten sposób jeszcze większą powierzchnię magazynową. Istnieje też możliwość zaprojektowania i wykonania mobilnej chłodni o większych wymiarach, stosownie do potrzeb Klienta.

Kontener chłodniczy – wynajem

Kontener chłodnia odpowiada na potrzeby bardzo szerokiej grupy przedsiębiorców. Tego typu obiekty wyśmienicie sprawdzają się w działalności eventowej. Gdy impreza organizowana jest na świeżym powietrzu, a w programie pojawia się bufet, kontener chłodniczy umożliwi bezproblemowe przechowywanie żywności, napojów i innych produktów spożywczych. To także idealne rozwiązanie dla firm prowadzących kampingi i zarządzających innymi obiektami wypoczynkowymi, w których nie ma możliwości wygospodarowania pomieszczenia na stałą chłodnię. 

Zobacz: Zestawy kontenerowe G-CON

Kto jeszcze doceni zalety mobilnej chłodni? Z całą pewnością rolnicy i sadownicy. Mobilny charakter kontenerów umożliwia ustawienie ich nawet w trudno dostępnym terenie, a w sezonie zbiorów konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania niektórych plonów. Nie zapominajmy o przedsiębiorcach prowadzących działalność ogrodniczą. W tym przypadku, chłodnia kontenerowa doskonale nadaje się do przechowywania sadzonek roślin lub świeżo ściętych kwiatów.

Co można zyskać, decydując się na wynajem kontenera chłodni? Do dyspozycji naszych klientów oddajemy nowoczesne obiekty kontenerowe, wykonane z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Za ponadprzeciętną wytrzymałość kontenerów chłodniczych odpowiada solidna rama, będąca naszym autorskim projektem. W połączeniu z poszyciem wykonanym ze specjalnie wyselekcjonowanych metali, tworzy konstrukcję, której niestraszne są żadne warunki.

Kompletnie przygotowany obiekt dostarczamy do miejsca wskazanego przez Klienta. Gdy okres wynajmu dobiegnie końca, wykonamy transport zwrotny. Dodatkowo, wszystkim zainteresowanym oferujemy szereg usług dodatkowych, w tym cykliczne sprzątanie kontenerów.

Modułowe kontenery chłodnicze – cena

Ile trzeba zapłacić za wynajem kontenera chłodni? Finalny koszt jest uzależniony od wielu czynników, w tym od okresu wynajmu, rodzaju obiektu i zamówionych usług dodatkowych. To sprawia, że nie da się wskazać na konkretną cenę bez wcześniejszego omówienia wszystkich szczegółów. Zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta. Nasi pracownicy udzielą odpowiedzi na każde pytanie, doradzą najkorzystniejsze rozwiązania i na podstawie podjętej przez Klienta decyzji, określą koszt usługi.