Pon - Pt: 8:00 - 16:00    ul. Tarnobrzeska 47, 39 - 400 Stale
  570 227 222      biuro@g-con.pl

Kontener jako ekologiczno-ekonomiczna alternatywa dla klasycznego budownictwa

kontery duze powierzchnie

Ceny materiałów budowlanych wciąż rosną, braki kadrowe w budownictwie powodują trudności w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników i odległe terminy planowanych prac. Z kolei ceny działek budowlanych, zlokalizowanych w pobliżu dużych aglomeracji miejskich spędzają sen z powiek. Te czynniki powodują, że budowa domu staje się coraz bardziej odległym marzeniem. Na szczęście istnieje dobra alternatywa. To budownictwo kontenerowe.

 

Budownictwo kontenerowe jako rozwiązanie licznych dylematów

Kłopoty z finansowaniem i logistyką projektów budowlanych zdarzają się często. Nic dziwnego, że rynek szuka usprawnień, które pozwoliłyby zoptymalizować koszty inwestycji i skrócić czas ich realizacji do minimum. Naprzeciw zmieniającym się dynamicznie potrzebom rynkowym wychodzi modułowe budownictwo kontenerowe. To opcja atrakcyjna dla osób, którym zależy na nie tylko ekonomicznych, ale także ekologicznych rozwiązaniach.

Dowiedz się, dlaczego kontenery są dobrą alternatywą dla klasycznego budownictwa i jak wiele możesz zyskać, decydując się na ich zakup.

 

Decyzja dotycząca wyboru kontenerów

Decyzja o wyborze niekonwencjonalnych metod budownictwa nie należy do łatwych. Rosnąca świadomość społeczna i dostęp do informacji sprawiają jednak, że kontenery zyskują wielu zwolenników, otwartych na racjonalne argumenty. Należą do nich między innymi:

 • szeroki wachlarz zastosowań kontenerów,
 • wymiar ekonomiczno-ekologiczny,
 • chęć zmian tradycyjnej architektury.

Za tym rozwiązaniem przemawia nie tylko bogata oferta. Jednym z kluczowych czynników decyzyjnych jest jakość wykonania takiego obiektu. Producenci kontenerów o różnym przeznaczeniu nie szczędzą środków na stosowanie innowacyjnych i trwałych rozwiązań. Dzięki sięgnięciu po nie, obiekty mogą posłużyć przez lata.

 

Zmiany w postrzeganiu przeznaczenia kontenerów oraz możliwości ich wykorzystania

Początki transportu kontenerowego sięgają lat 30. XX wieku. Początkowo opanowały one transport morski i lądowy. Stopniowo zaczęto dostrzegać ich potencjał także w budownictwie socjalnym i jako tymczasowe, mobilne schronienia dla pracowników budowy. Następnie kontenery awansowały na siedziby biur, hoteli, sklepów, galerii, szkół i przedszkoli, a także domów mieszkalnych, zarówno letniskowych, jak i całorocznych. Obecnie oferujemy kontenery o różnych rozmiarach i przeznaczeniu. Do wyboru są nowoczesne kontenery biurowe, handlowe, mieszkalne, kontenery typu studio, sanitarne oraz stróżówki. Ponadto możliwości dostosowania kontenerów do indywidualnych wymagań sprawia, że ich potencjał wciąż wzrasta. Większa liczba i rozmiar okien, montaż żaluzji antywłamaniowych, dowolne wykończenie zewnętrzne oraz duży asortyment mebli do wyposażenia wnętrz kontenerów to tylko część możliwości.

Poznaj inne powody, które sprawiają, że kontenery wciąż zyskują nowych zwolenników.

 

Korzyści ekonomiczno-ekologiczne kontenerowego budownictwa modułowego

Lista zalet budownictwa kontenerowego staje się coraz dłuższa. Oto kilka z najważniejszych korzyści, jakie zyskasz dzięki temu rozwiązaniu.

 • Niższe koszty inwestycji w porównaniu do budownictwa drewnianego, betonowego lub ceglanego. Dzięki temu marzenie o własnym, niezależnym domu jest w zasięgu ręki.
 • Mniejsze koszty eksploatacji kontenera pod warunkiem zastosowania właściwych rozwiązań grzewczych.
 • Mobilność kontenerów sprawia, że w łatwy sposób można przetransportować cały swój dobytek. To ważny atut dla osób pragnących zachować niezależność miejsca zamieszkania lub pracy.
 • Krótszy czas realizacji w porównaniu do innych możliwości budowlanych. W przypadku naszej firmy czas od projektu do realizacji wynosi od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od koncepcji.
 • Ograniczenie uciążliwości związanej z tradycyjnymi pracami budowlanymi i uwarunkowaniami środowiskowymi. Na podane w zamówieniu miejsce przywozimy już gotowe do osadzenia moduły.
 • Łatwa odsprzedaż kontenera na rynku wtórnym, a także ich ponowne wykorzystanie czyni taki rodzaj budownictwa ekologicznym.
 • Zminimalizowane ryzyko ekonomiczne w przypadku rozwoju startupów i początkujących firm.
 • Pomysł na tanie, oddzielne biuro we własnym ogrodzie dla rosnącego grona osób pracujących zdalnie.
 • Niestandardowe rozwiązania budownictwa kontenerowego docenią najbardziej wymagający oraz indywidualiści.

Budownictwo kontenerowe jest alternatywą dla nieruchomości powstających w tradycyjny sposób. Niezliczone przykłady ich kombinacji i wykorzystania są przykładem kreatywnego i postępowego budownictwa. Poza rzeczywistymi niższymi kosztami, mobilnością i łatwością odsprzedaży budownictwo kontenerowe jest także ekologiczne oraz estetyczne. Powyższe zalety sprawiają, że grono zadowolonych użytkowników budynków kontenerowych wciąż się powiększa.

Nie czekaj dłużej! Skontaktuj się z G-CON i dołącz do nowoczesnej i świadomej społeczności posiadaczy kontenerów.