produkcja kontenerow 2

Share to

Kompleksowość usług – od projektu do realizacji

Kontenery, jako element budowli modułowych, cieszą się coraz większą popularnością. Zdecydowana większość firm działających w obszarze budownictwa modułowego oferuje pełną kompleksowość swoich usług, wśród których znajdziemy sporządzenie projektu, montaż oraz instalację gotowego obiektu, a  także kompleksowe usługi doradcze.

Budowle modułowe

Budowle modułowe coraz częściej pojawiają się na polskim rynku i są wykorzystywane w wielu branżach, nie tylko związanych bezpośrednio z budownictwem. Kontenery, będące podstawowym elementem budowli modułowych odznaczają się pewnymi cechami, które pozwalają na ich coraz powszechniejsze oraz coraz szersze zastosowanie. Spełniają one funkcje tradycyjnych budowli, jednocześnie posiadając wiele dodatkowych zalet. Możemy wśród nich wyróżnić przede wszystkim stosunkowo szybką realizację oraz montaż w miejscu ustalonym przez użytkownika. Co równie istotne, obiekt jest gotowy do użytkowania zaraz po jego instalacji.

Dużym atutem budownictwa modułowego jest także możliwość dowolnego wyposażenia oraz aranżacji wnętrza. W ten sposób użytkownik może dostosować projekt do indywidualnych potrzeb i wymagań, a także zaaranżować go według własnych preferencji wizualnych. Cechą charakterystyczną kontenerów jest także ich mobilność. Nie są  to budowle trwale połączone z gruntem, dzięki czemu istnieje możliwość ich dowolnego przemieszczania. Użytkownik posiada zatem możliwość zmiany miejsca położenia kontenera, bez konieczności jego wcześniejszej rozbiórki, zachowując tym samym jego pełną funkcjonalność. Mobilność wpływa tutaj nie tylko na aspekt zmiany położenia kontenera, ale także daje możliwość jego odsprzedaży na rynku wtórnym. W ten sposób zyskujemy tutaj wartość dodaną również z ekonomicznego punktu widzenia.

Szeroki zakres zastosowań

Firmy działające na rynku w zakresie budownictwa modułowego oferują szeroki wybór kontenerów. Wśród nich znajdziemy kontenery o przeznaczeniu biurowym, sanitarnym czy socjalnym. Standardowe wymiary kontenera to z reguły 2435mm x 6055mm. Istnieje jednak możliwość produkcji kontenera opartego na ramie o dowolnych wymiarach, zgodnie z życzeniem użytkownika. Co więcej, mogą one nie tylko funkcjonować samodzielnie, ale także być łączone w większe budowle modułowe o złożonej konstrukcji i przeznaczeniu.

Wśród poszczególnych rodzajów kontenerów możemy wyróżnić:

kontenery biurowe – kontenery standardowe, biurowe oraz kontenery typu studio, które doskonale sprawdzą się w przypadku biur, sklepów bądź salonów wystawowych;

kontenery sanitarne – damsko-męskie, prysznicowe, kontenery sanitarne z kuchnią, kontenery typu kombi oraz małe kombi;

kontenery stróżówki – niewielkie kontenery doskonale sprawdzające się w firmach ochroniarskich bądź firmach świadczących usługi dozoru mienia;

obiekty wielkopowierzchniowe – tworzone z połączenia większej ilości kontenerów, charakteryzujące się dużą powierzchnią, powstałe na potrzeby różnego rodzaju branż.

Działające na rynku firmy pozwalają na dobór kontenerów nie tylko pod względem ich przeznaczenia oraz funkcjonalności, ale także pod względem indywidualnych wymagań co do wyglądu oraz wyposażenia. Szeroki wachlarz ofert wyposażenia kontenerów pozwala na tworzenie indywidualnych rozwiązań, które podnoszą walory funkcjonalne obiektów, a jednocześnie są dopasowane do wymagań najbardziej wymagających użytkowników.

Pełna kompleksowość usług

Firmy działające w zakresie budownictwa modułowego oferują także pełną kompleksowość swoich usług.  W ten sposób realizacja naszego zlecenia zaczyna się już na etapie projektu. Dzięki kompleksowemu doradztwu otrzymujemy projekt uwzględniający najlepsze rozwiązania odpowiadające potrzebom i oczekiwaniom użytkownika. Kolejnym etapem jest produkcja obiektu, zgodnie z przyjętym wcześniej projektem. Po wykonaniu obiektu zostaje on zamontowany w miejscu wyznaczonym przez użytkownika.

Kompleksowość usług to także możliwość poszerzenia oferty o dodatkowe rozwiązania, między innymi w zakresie montażu instalacji elektrycznej, instalacji klimatyzacji, instalacji ogrzewania,  a także pełnego wyposażenia obiektu w meble i dodatki.