Kontenery usługowe są wygodnym i tanim sposobem na stworzenie tymczasowego biura sprzedaży czy punktu informacyjnego. Nie są one trwale związane z gruntem, dlatego można je łatwo przenosić w kolejne lokalizacje. Jakie są koszty ich wynajmu i co się na nie składa?
Ile kosztuje wynajem kontenera usługowego?
Za wynajem kontenera usługowego przystosowanego do pracy biurowej i obsługi klientów zapłacisz minimum kilkaset złotych miesięcznie. Droższe będą obiekty, które są:
- większe,
- wyposażone w bardziej zaawansowane systemy,
- wykończone materiałami wyższej jakości,
- dostosowane do użytkowania przez cały rok.
W G-CON nasi klienci mają do wyboru kilka modeli kontenerów usługowych. Różnią się one standardem, układem i wielkością, a co za tym idzie – również kwotą, jaką trzeba zapłacić za ich wynajem.
Nie bez znaczenia jest też czas, przez który planujesz korzystać z obiektu. Jeśli potrzebujesz kontenera na zaledwie kilka dni, zapłacisz mniej niż za najem na pół roku. Trzeba jednak pamiętać, że koszt dzienny zmniejsza się wraz z wydłużającym się czasem wynajmu. Osoby, które podpisują umowę np. na rok, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.
Koszty transportu i montażu
Cena wynajmu to nie wszystko. Na ostateczny koszt przedsięwzięcia składają się też wydatki związane z montażem oraz transportem konstrukcji. Trzeba pamiętać, że kontenery są duże i ciężkie, a więc nie mogą być przewożone standardowymi pojazdami o masie do 3,5 t. By je przetransportować w miejsce wskazane przez klienta, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i dodatkowe uprawnienia.
Podobnie jest również w przypadku montażu gotowej konstrukcji na posesji. W większości przypadków kontenery usługowe są stawiane w miejscach, w których jest dostęp do mediów. Po ich dostarczeniu pod wskazany adres trzeba więc zająć się podłączeniem wody, prądu czy ogrzewania.
Transport i montaż kontenera, zależnie od lokalizacji i rodzaju konstrukcji, mogą wynosić od kilkuset złotych (dla mniejszych odległości) do kilku tysięcy złotych w przypadku większych konstrukcji i bardziej skomplikowanych prac montażowych.
To może Cię zainteresować: Jakie branże mogą korzystać z kontenerów usługowych?
Opłaty za dodatkowe wyposażenie kontenera usługowego
Kontener usługowy można wyposażyć zgodnie z własnymi potrzebami. Jeśli nie chcesz inwestować w swoje meble, istnieje opcja ich wynajmu razem z konstrukcją. Mowa tu o biurkach, stołach, krzesłach, regałach, a także sprzętach używanych w kuchni i łazience. Kontener usługowy może mieć dostępu do zaplecza sanitarnego.
W obiekcie tego typu da się również wymienić oświetlenie na takie, które będzie lepiej dostosowane do rodzaju wykonywanych prac, a nawet zamontować klimatyzację. Za wszelkie modyfikacje trzeba zwykle dopłacić.
Opłaty eksploatacyjne a wynajem kontenera
Niezależnie od tego, czy wynajmiesz kontener, czy zbudujesz własny obiekt, będziesz ponosić koszty eksploatacyjne. W przypadku najmu są one jednak niższe. Ograniczają się przede wszystkim do zużycia mediów i ewentualnej dzierżawy działki lub podatku od nieruchomości. Są to dość niewielkie kwoty, które zazwyczaj wynoszą maksymalnie kilkaset złotych miesięcznie.
W przypadku zakupu własnej konstrukcji trzeba dodatkowo liczyć się z koniecznością jej serwisowania, a także stopniową utratą wartości. Wówczas nie ma jednak konieczności uiszczania comiesięcznych opłat za wynajem.
Koszty dodatkowe związane z wynajmem kontenera
Oprócz wymienionych wydatków do ostatecznej sumy można doliczyć też koszty dodatkowe. To m.in. ubezpieczenie obiektu wraz ze znajdującymi się w nim przedmiotami, a także wszelkie formy modyfikacji konstrukcji. Istnieje bowiem opcja zamontowania szyldu czy oklejenia kontenera. Jeśli jest taka potrzeba, z czasem można dołączyć do niego również kolejne moduły.
Wynajem kontenera usługowego to bardzo wygodna i niezbyt droga opcja, zwłaszcza w porównaniu z budową obiektu murowanego. Ostateczna cena takiej inwestycji różni się jednak w zależności od wielu czynników.