Pon - Pt: 8:00 - 16:00    ul. Tarnobrzeska 47, 39 - 400 Stale
  570 227 222      biuro@g-con.pl

Hotel z kontenerów – tani i nowoczesny hotel modułowy

przez Artur Wygryz
hotel z kontenerow

Hotel z kontenerów to rozwiązanie, które swoją elastycznością przekonuje inwestorów. Ta cecha jest typowa dla obiektów skalowalnych, a dzięki niej można sprawnie i niedużym kosztem zapewnić wygodne i funkcjonalne zaplecze noclegowe dla zespołu pracowników. Jak zorganizować mobilne kwatery pracownicze i dostosować je do potrzeb biznesowych i logistycznych? Oto możliwości dostępne na rynku.

 

Kontener jako hotel – czy to się sprawdza?

O wykorzystaniu kontenerów mobilnych w celach socjalnych, biurowych czy magazynowych słyszy się już od dawna. Jednak aranżacja w takim obiekcie hotelu to rozwiązanie, które dopiero zyskuje popularność. Nie bez powodu – obiekt noclegowy w mobilnej formie ma szereg zalet, poczynając od ułatwionej logistyki.

Nowoczesne kontenery można wyposażyć według przeznaczenia i potrzeb, a projekt stworzyć niemal w dowolnym stylu. Ta elastyczność sprawia, że kontenery sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie trzeba zapewnić tymczasową przestrzeń do wypoczynku i regeneracji.

 

Kiedy hotele kontenerowe mają sens?

Coraz więcej inwestorów interesuje się obiektami modułowymi. W końcu nierzadko zakwaterowanie zespołu pracowników stanowi ogromne wyzwanie, a w dzisiejszej gospodarce liczą się nade wszystko czas i budżet. Te dwa czynniki są istotne np. przy inwestycjach budowlanych, ale nie tylko.

Podejmując się kolejnych zleceń wpływających do firmy, nie zawsze jest czas, aby drobiazgowo zająć się logistyką zaplecza. Jeśli zachodzi konieczność zatrudnienia większej liczby pracowników tymczasowych, pojawia się też potrzeba zapewnienia im noclegu i dostępu do sanitariatów. Rozmieszczenie tej grupy w różnych obiektach noclegowych (nie zawsze można to zrobić w obrębie jednego) powoduje znaczny wzrost kosztów związanych z obsługą zlecenia. Odpowiedzią na te problemy mogą być właśnie kwatery pracownicze na miejscu prowadzonych prac – najlepiej w formie hoteli modułowych.

Z kontenerów tworzy się najczęściej zaplecza sanitarne, magazyny na materiały budowlane, przestrzenie biurowe, ale wachlarz zastosowania mobilnych obiektów jest znacznie szerszy. Wszystko dzięki temu, że z pojedynczych konstrukcji można tworzyć kompleksy w dowolnym układzie (w górę i w bok). Powód jest prosty: kontenery początkowo były wykorzystywane wyłącznie w transporcie morskim. Aby można było optymalnie ułożyć je na pokładzie, stworzono standardy co do ich wymiarów. Dzięki temu każdy pojemnik idealnie przylega do sąsiedniego. Ta zasada stała się podstawą budownictwa modułowego.

 

Jakie są zalety hoteli z kontenerów?

Do tego rozwiązania przekonuje przede wszystkim jego elastyczność. Jeśli zdecydujesz się postawić hotel kontenerowy, nie masz żadnych ograniczeń. Wraz ze zmieniającymi się potrzebami możesz rozbudować go o kolejne kwatery lub zmniejszyć liczbę modułów. Jeśli więc liczba zatrudnionych przez ciebie pracowników ulegnie zmianie, nie będziesz narażony na niepotrzebne koszty utrzymania zbyt dużego obiektu.

Budowa tradycyjnego hotelu pracowniczego może trwać długo – zwłaszcza gdy ma on pomieścić np. ponad 100 osób. Każdy dzień inwestycji w stacjonarny hotel pracowniczy to strata z perspektywy biznesowej. Nic dziwnego, że rozsądny przedsiębiorca weźmie pod uwagę obiekt modułowy. Jego postawienie może potrwać nawet niecałe 2 miesiące.

To imponujące tempo realizacji wynika z prefabrykacji hoteli modułowych. Oznacza to, że na miejsce docelowe producent dostarcza już gotowe elementy. Następnie łączy je ze sobą i wykańcza całość konstrukcji. Najważniejsze jest to, że szybka budowa hotelu kontenerowego nie wpływa na jego jakość ani na bezpieczeństwo użytkowników. W G-CON sięgamy wyłącznie po materiały wysokiej jakości i sprawdzone techniki ich łączenia. Dzięki temu są to obiekty trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz niszczenie.

 

Hotel modułowy – jaki chcesz i gdzie chcesz!

Możliwość nieograniczonej rozbudowy hotelu kontenerowego to dopiero początek. Całkowita dowolność zamawiającego przy konfiguracji obiektu to cecha, której nie sposób przecenić. Niemal w każdym momencie możesz zdecydować o zmianie przeznaczenia kontenera lub całego kompleksu, np. z zaplecza sanitarnego na biurowe i odwrotnie. Jest to kwestia wymiany poszczególnych modułów przez producenta.

Posadowienie hotelu w tej formie nie wymaga przeprowadzania żadnych prac gruntowych ani uzyskania pozwoleń na budowę. Właśnie na tym polega mobilność rozwiązania. Obiekt możesz przetransportować w dowolne miejsce, np. na teren kolejnego wydarzenia czy inwestycji.

Jeśli szukasz właśnie takich elastycznych rozwiązań i swobody decydowania, stwórz idealny hotel modułowy z G-CON!