Pon - Pt: 8:00 - 16:00    ul. Tarnobrzeska 47, 39 - 400 Stale
  570 227 222      biuro@g-con.pl

Gdzie i jak zakwaterować pracowników sezonowych?

przez admin
recepcja w hotelu

Rolnictwo, turystyka czy budownictwo – to branże, w których najczęściej zatrudnia się pracowników na sezon. Jednym z obowiązków pracodawcy jest zapewnienie im wygodnego i bezpiecznego miejsca do zamieszkania oraz wypoczynku. Warto się o to postarać, ponieważ warunki socjalne, nawet tymczasowe, mogą zwiększyć zadowolenie i efektywność pracowników. Jak to zrobić szybko, solidnie i niedużym kosztem?

 

Kwaterunek dla pracowników? Masz różne opcje!

Chcąc zorganizować przestrzeń socjalną dla pracowników sezonowych, możesz skorzystać z kilku rozwiązań – w zależności od tego, jakim budżetem dysponujesz i jakie warunki chcesz im zapewnić. Do wyboru masz m.in.:

  • wynajem mieszkania prywatnego,
  • pokoje hotelowe,
  • wynajem akademika,
  • zakwaterowanie w prywatnym domu.

Najbardziej efektywnym, uniwersalnym i ekonomicznym rozwiązaniem jest jednak tymczasowy hotel z kontenerów.

W mToilet specjalizujemy się w wynajmie kontenerów m.in. na hotele; oferujemy wygodne i funkcjonalne obiekty. Kontener na zaplecze socjalne może być łatwo transportowany i dostosowany do specyficznych wymagań klienta. Doskonale sprawdza się tam, gdzie jest mało czasu na budowę kwaterunku, a powinien on spełniać określone standardy.

Obecnie obiekty tego typu powstają z zastosowaniem nowoczesnych technologii, dzięki którym zapewnienie wysokiego stopnia komfortu pracownikom na sezon nie stanowi najmniejszego kłopotu. To samo dotyczy kontenerów sanitarnych – do wyboru masz szeroki wachlarz wariantów i standardów.

 

Gdzie zlokalizować kontener dla pracowników sezonowych?

Poza standardem i wyposażeniem hotelu z kontenerów ważna jest jego lokalizacja. Baza noclegowa powinna być postawiona w pobliżu miejsca pracy, aby zminimalizować czas i koszty ewentualnych dojazdów. W okolicy powinny mieścić się również elementy podstawowej infrastruktury – sklepy, apteki, placówki medyczne czy transport publiczny.

Na szczęście hotel z kontenerów można postawić w dogodnej lokalizacji. Jeśli w międzyczasie zmienią się potrzeby jego użytkowników, przeniesiesz zaplecze w inne miejsce.

 

Hotel kontenerowy przyjazny dla portfela przedsiębiorcy

Koszty zakwaterowania sezonowego mogą pochłonąć znaczną część budżetu przeznaczonego na dany projekt. Kontener mieszkalny to rozwiązanie, dzięki któremu możesz obniżyć wydatki. Za zakup czy wynajem takiego tymczasowego hotelu zapłacisz bowiem znacznie mniej niż w przypadku korzystania z lokalu stacjonarnego. Nie ma przy tym konieczności uznawania kompromisów w zakresie komfortu mieszkania. Kontenery mieszkalne dla pracowników to przeważnie konstrukcje energooszczędne, co dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji.

Poza tym kontenery mają charakter modułowy. Bez trudu możesz je rozbudowywać o kolejne segmenty, jeśli zwiększysz liczbę pracowników lub zmniejszać – gdy część osób zatrudnionych zakończy już swoje działania. Nie ma więc ryzyka, że przepłacisz!

 

Zakwaterowanie w kontenerze a regulacje prawne

Zakwaterowanie pracowników sezonowych wiąże się z koniecznością przestrzegania określonych przepisów prawa. Powinieneś wziąć pod uwagę lokalne regulacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny w miejscu noclegowym. Jeśli zdecydujesz się na wynajem kontenera mieszkalnego w zaufanej firmie, będziesz mieć pewność, że obiekt ten spełnia wszystkie wymogi i standardy bezpieczeństwa.

 

Zadbaj o wysoki standard mieszkania nawet na sezon!

Zapewnienie pracownikom komfortu i bezpieczeństwa w hotelu z kontenerów może korzystnie wpłynąć na ich efektywność pracy, a więc i Twoje zadowolenie. W nowoczesnych obiektach tego typu znajdziesz system klimatyzacji, ogrzewania, ale także zyskasz możliwość podłączenia Internetu czy systemu alarmowego.

W środku możesz zaaranżować pełnowymiarowe kuchnie czy łazienki. Sanitariaty możesz także urządzić niezależnie od hotelu, w jego sąsiedztwie. W tym celu warto rozważyć wynajem kontenerów sanitarnych lub po prostu mobilne toalety.

Jeśli zdecydujesz się na elastyczne, mobilne i uniwersalne kontenery w roli hotelu dla kadry sezonowej, wypróbuj wynajem i podpisz umowę z firmą z odpowiednim doświadczeniem na rynku. Wybierając G-CON, zyskasz pewność, że Twoi pracownicy nie będą mieli powodów do narzekań.